Uczelnie i instytucje

Politechnika Opolska zwiększa wysokość wsparcia dla studentów dotkniętych pandemią

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Studenci Politechniki Opolskiej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, mogą otrzymać zapomogę. Decyzją władz uczelni, jej wysokość zwiększono z tysiąca do 1,5 tysiąca złotych.

Jak poinformowała Anna Kułynycz z biura prasowego Politechniki Opolskiej, studenci tej uczelni, którzy w wyniku trwającej pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, mogą ubiegać się o przyznanie zapomogi.

"Chcemy wspomóc studentów w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli w związku z pandemią COVID-19. Stąd też podjęliśmy decyzję o zwiększeniu maksymalnej kwoty zapomogi z 1000 złotych do 1500 zł. Co ważne, podczas pandemii nie obowiązuje limit dwóch zapomóg w roku akademickim. Oznacza to, że student może złożyć wniosek o zapomogę za każdym razem, kiedy jego sytuacja życiowa pogorszyła się, np. z powodu pogorszenia stanu zdrowia, bądź z powodu utraty źródła dochodu przez studenta albo członka jego rodziny w następstwie rozprzestrzeniania się COVID-19" - tłumaczy dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.

Student ubiegający się o przyznanie zapomogi musi udokumentować, że znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. W 2020 roku z pomocy w formie zapomogi skorzystało prawie 60 studentów politechniki, a niemal 300 otrzymuje stypendium socjalne w bieżącym roku akademickim. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 26.07.2024. Podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska (P) i prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki (L) podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w Warszawie, 26 bm. Spotkanie dotyczyło złożonego zawiadomienia do prokuratury i przyszłości Centrum Sieć Badawcza Łukasiewicz. PAP/Tomasz Gzell

    Szef sieci Łukasiewicz: skierowano zawiadomienie do prokuratury ws. b. prezesa Centrum Łukasiewicz

  • 08.06.2015 PAP/Paweł Supernak

    Wiceprezes PAN członkiem rady Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera