Koronawirus wśród tematów Nocy Biologów w Katowicach

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wykłady, warsztaty i pokazy, niespodzianki i konkursy z nagrodami to atrakcje przygotowane przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na tegoroczną Ogólnopolską Noc Biologów, zaplanowaną na 8 stycznia. Jednym z tematów będzie koronawirus.

Temat przewodni Nocy Biologów 2021 to "Człowiek i mikroorganizmy". Naukowcy Uniwersytetu Śląskiego przygotowali spotkania w 4 panelach tematycznych: "Walczymy z mikroorganizmami", "Potrzebujemy mikroorganizmów", "Mikroorganizmy w biotechnologii i ochronie środowiska", a także "Mikroorganizmy napędzają rozwój biologii".

Uczestnicy spotkań będą mogli dowiedzieć się m.in., dlaczego wirusy nie żyją, jak bakterie pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu - np. w kuchni - oraz jak współpracują z roślinami.

Dziesiąta, jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Będzie ono transmitowane za pośrednictwem uniwersyteckiego kanału YouTube, a także na portalu Facebook: X Noc Biologów 2021 w Katowicach. W czasie wykładów macie możliwość zadawania pytań prowadzącym, na które będą udzielać odpowiedzi po wykładzie. Każdy wykład będzie symultanicznie tłumaczony przez tłumacza Polskiego Języka Migowego.

Organizatorem katowickiej edycji Nocy Biologów jest Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek i prezydent Katowic Marcin Krupa. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    O neuroróżnorodności w warszawskiej Kawiarni Naukowej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera