Ministerstwo Edukacji i Nauki

18.05.2022
PL EN
26.11.2020 aktualizacja 26.11.2020

Bezpłatne szkolenie dla naukowców dot. grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)

Źródło: Fotolia Źródło: Fotolia

Bezpłatne szkolenie dla naukowców dotyczące grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) odbędzie się 8 grudnia. Do 4 grudnia można zgłaszać chęć uczestnictwa - poinformowało Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN.

Szkolenie poprowadzi agencja Key Innovations, która organizuje szkolenia oraz obsługuje administracyjnie sfinansowane projekty. Firma oferuje komercyjną pomoc przy tworzeniu wniosków do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Dotychczas organizowała warsztaty w ponad trzydziestu krajach, ale jeszcze nigdy w Polsce.

Spotkanie składać się będzie z pięciu części poświęconych najważniejszym zagadnieniom związanym ze składaniem aplikacji ERC: kryteriom i procesowi oceny wniosków, sposobom opisywania nowatorskiej metodologii, kwestiom dotyczącym oszacowania budżetu projektu. Uczestnicy dowiedzą się, jak zaprezentować swoje osiągnięcia w najkorzystniejszy sposób oraz otrzymają wskazówki, jak wybrać właściwy panel oraz, jak zaadresować wniosek do ewaluatorów.

Szkolenie odbędzie się 8 grudnia 2020 r. (wtorek) w godzinach 9:00-13:00. Spotkanie jest otwarte dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny i posiadających co najmniej stopień naukowy doktora uzyskany nie później niż w 2019 r. Prowadzone będzie w języku angielskim i odbędzie się on-line poprzez platformę Zoom.

Rejestracja online potrwa do 4 grudnia 2020 r. (piątek) do godz. 8:30. Link do rejestracji dostępny tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022