Trwa rejestracja na Polsko-Amerykański Most Innowacji

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

Naukowcy i innowatorzy sfery przemysłu podzielą się swoimi sposobami na skuteczne prowadzenie zespołów i projektów badawczo-rozwojowych w obliczu pandemii podczas konferencji Polsko-Amerykański Most Innowacji, która odbędzie się online 19 i 20 listopada.

Tematem przewodnim konferencji Stowarzyszenia Top 500 Innovators jest wydajna praca w szybko zmieniającym się otoczeniu. Wśród 70 prelegentów są profesorowie Janusz Bujnicki i Piotr Moncarz, a także goście z USA związani z ekosystemem innowacji jak: Peter Fiske, Arti Garg, Matthew Willcox, Molly Nagler, Paul Marca, Primavera de Filippi. Konferencja zostanie zorganizowana przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasady USA w Polsce.

W pierwszym dniu konferencji wykładowcy skupią się na wyzwaniach, które spowodował obecny kryzys. Zaproponują sposoby przystosowania się do nowej rzeczywistości, w której znaczna część aktywności przenosi się do świata wirtualnego. Podpowiedzą, jak menadżerowie i naukowcy mogą radzić sobie z wyzwaniami, przed którymi stanęły ich zespoły i projekty?

Dzień drugi poświęcony zostanie współczesnyym wyzwaniom. Eksperci omówią nowe technologie, które mogą pomóc w rozwiązaniu palących problemów związanych ze starzeniem się środowiska czy katastrofą ekologiczną. Omowią robotyzację i sztuczną inteligencję jako sposób na wyjście z problemów, z którymi boryka się współczesny świat. Zastanowią się, jak można dostosować się do zmiennego środowiska i jak funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości.

Wśród planowanych prezentacji nie zabraknie kwestii współpracy polsko-amerykańskiej na polu innowacji. Zostaną omówione źródła finansowania badań i projektów rozwojowych. Badacze zaprezentują dobre praktyki projektów naukowych i wdrożeniowych w czasie pandemii. O sieciach współpracy naukowej i zaletach networkingu opowie Daria Tataj. Naukowcy wyjaśnią, na czym polega przywództwo w B+R w trudnych czasach.

Dodatkowe informacje oraz rejestracja jest prowadzona na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Minister nauki Dariusz Wieczorek (aldg) PAP/Jarek Praszkiewicz

    Kontrowersje wokół ministra Wieczorka - od IDEAS NCBR po oświadczenie majątkowe

  • Minister nauki Dariusz Wieczorek (ad) PAP/Paweł Supernak

    Dariusz Wieczorek poinformował w czwartek, że złożył rezygnację z funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera