
Mazowiecka Uczelnia Publiczna (MUP) w Płocku, decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego, otrzymała uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku administracja. Rekrutacja na nowy kierunek, jak i na pozostałe, ruszy 10 sierpnia – podała w czwartek MUP.
Rektor tej uczelni, zarazem jej profesor, dr hab. n. med. Maciej Słodki podkreślił, że starania o uruchomienie studiów licencjackich z administracji są "naturalną konsekwencją" podjętej tam rok wcześniej decyzji o kształceniu na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną w ramach studiów magisterskich.
„Studia drugiego stopnia powstały przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby absolwentów bezpieczeństwa wewnętrznego. Doszliśmy jednak do wniosku, że uruchomienie kierunku administracja w ramach studiów licencjackich znakomicie uzupełni naszą ofertę” – powiedział rektor płockiej MUP, cytowany w jej czwartkowym komunikacie. Jak ocenił dr Słodki, specjaliści będący absolwentami nowo otwieranego tam kierunku zawsze będą potrzebni, a w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, „kierunek administracja może cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem, gdyż przygotowuje do pracy w obszarze kojarzonym w sposób szczególny ze stabilnością i bezpieczeństwem”.
W komunikacie MUP wyjaśniono, że studia pierwszego stopnia na kierunku administracja „mają profil praktyczny i skierowane są do osób interesujących się działaniem instytucji publicznych oraz rolą administracji w funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa i gospodarki”. „To propozycja dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą w instytucjach państwowych i samorządowych, a także w komórkach administracyjnych przedsiębiorstw” – podkreślono w informacji. Według płockiej MUP, rekrutacja na administrację - podobnie, jak w przypadku innych kierunków - rozpocznie się tam 10 sierpnia 2020 r.
MUP w Płocku powstała w czerwcu 1999 r. jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Utworzoną ją w oparciu m.in. o funkcjonujące tam wcześniej Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych i Kolegium Nauczycielskie. Obecnie uczelnia prowadzi studia I i II stopnia na trzech wydziałach: nauk ekonomicznych i informatyki, nauk humanistycznych i społecznych oraz nauk o zdrowiu. Kształci się tam ponad 2 tys. studentów.
PAP - Nauka w Polsce
mb/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.