
1 czerwca rozpocznie się nowa, dwuletnia kadencja Komitetu Polityki Naukowej, organu pomocniczego ministra nauki. Nominacje 12 członków KPN podpisał 25 maja szef resortu nauki Wojciech Murdzek - poinformowało we wtorek MNiSW.
KPN jest organem pomocniczym ministra w zakresie polityki naukowej państwa. Komitet przeprowadza ewaluację realizacji polityki naukowej państwa oraz opiniuje dokumenty przedstawione przez ministra - przypomniało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) w komunikacie na stronie internetowej.
W skład KPN wchodzi 12 członków, powołanych przez ministra. Kadencja KPN trwa 2 lata. Ta sama osoba może pełnić funkcję członka KPN nie dłużej niż przez 2 kolejne kadencje. Pracami KPN kieruje przewodniczący, wybierany przez KPN spośród jego członków.
Jak podkreślono w komunikacie, powołany skład KPN odzwierciedla "spektrum polskiej nauki i jej wysoki poziom w wielu dziedzinach, a także zróżnicowanie geograficzne najlepszych polskich ośrodków naukowych i akademickich".
W skład Komitetu Polityki Naukowej kadencji 2020-2022 weszli:
- prof. dr hab. Anna Chełmońska-Soyta
- dr hab. inż. Piotr Chołda, prof. AGH
- dr hab. Maciej Duszczyk
- prof. dr hab. Marek Figlerowicz
- dr Agata Karska
- prof. dr hab. Magdalena Król
- dr hab. Anna Machnikowska, prof. UG
- dr hab. Beata Mikołajczyk, prof. UAM
- prof. dr hab. n. med. Marcin Moniuszko
- prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk
- prof. dr hab. Jacek Semaniak
- dr hab. Rafał Wiśniewski, prof. UKSW. (PAP)
agt/ ekr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.