Resort nauki uruchamia zajęcia online dla szkół podstawowych

Fot. PAP/Marcin Bielecki 13.03.2020
Fot. PAP/Marcin Bielecki 13.03.2020

W ramach programu Nauka dla Ciebie resort nauki uruchamia zajęcia online, które umożliwią odkrywanie nauki bez wychodzenia z domu. Inicjatywa jest skierowana do szkół podstawowych z małych miejscowości na terenie całej Polski.

Jak poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) w komunikacie, placówka uczestnicząca w programie otrzymuje dostęp do jednodniowej serii zajęć popularyzujących naukę. Odbywają się one online i są prowadzone na żywo przez pracowników warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia nie wymagają dodatkowego przygotowania merytorycznego ze strony nauczyciela - w całości są prowadzone i moderowane przez pracowników CNK.

Aby zgłosić szkołę do programu, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej.

Internetowe zajęcia dostępne są w dwóch wersjach: e-Naukobusu lub e-Planetobusu.

e-Naukobus pozwala uczniom szkół podstawowych poznawać tajniki różnych dziedzin nauki bez wychodzenia z domu. W czasie zajęć mających formę dialogu animatorzy przy pomocy eksponatów z Naukobusu prezentują dzieciom różnorodne zagadnienia naukowe i wspólnie z nimi wykonują ciekawe eksperymenty - opisuje MNiSW.

Z kolei e-Planetobus to pokaz transmitowany na żywo specjalnie dla uczniów szkół podstawowych prosto z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pokazu prezenterzy zabierają młodzież w podróż po kosmosie, a także pokazują jej, jakie ciała niebieskie i gwiazdozbiory można aktualnie oglądać na nocnym niebie. Po pokazie uczniowie mogą porozmawiać z edukatorami o interesujących ich kwestiach i zadać nurtujące ich pytania.

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Pałac Branickich w Białymstoku. Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Rozpoczyna się 21. Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

  • Fot. Adobe Stock

    Fizyka jądrowa dla społeczeństwa - tematem kolejnego wykładu z cyklu "Zapytaj fizyka"

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera