Nauka dla Społeczeństwa

30.09.2023
PL EN
07.05.2020 aktualizacja 07.05.2020

Resort nauki uruchamia zajęcia online dla szkół podstawowych

Fot. PAP/Marcin Bielecki 13.03.2020 Fot. PAP/Marcin Bielecki 13.03.2020

W ramach programu Nauka dla Ciebie resort nauki uruchamia zajęcia online, które umożliwią odkrywanie nauki bez wychodzenia z domu. Inicjatywa jest skierowana do szkół podstawowych z małych miejscowości na terenie całej Polski.

Jak poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) w komunikacie, placówka uczestnicząca w programie otrzymuje dostęp do jednodniowej serii zajęć popularyzujących naukę. Odbywają się one online i są prowadzone na żywo przez pracowników warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia nie wymagają dodatkowego przygotowania merytorycznego ze strony nauczyciela - w całości są prowadzone i moderowane przez pracowników CNK.

Aby zgłosić szkołę do programu, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej.

Internetowe zajęcia dostępne są w dwóch wersjach: e-Naukobusu lub e-Planetobusu.

e-Naukobus pozwala uczniom szkół podstawowych poznawać tajniki różnych dziedzin nauki bez wychodzenia z domu. W czasie zajęć mających formę dialogu animatorzy przy pomocy eksponatów z Naukobusu prezentują dzieciom różnorodne zagadnienia naukowe i wspólnie z nimi wykonują ciekawe eksperymenty - opisuje MNiSW.

Z kolei e-Planetobus to pokaz transmitowany na żywo specjalnie dla uczniów szkół podstawowych prosto z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pokazu prezenterzy zabierają młodzież w podróż po kosmosie, a także pokazują jej, jakie ciała niebieskie i gwiazdozbiory można aktualnie oglądać na nocnym niebie. Po pokazie uczniowie mogą porozmawiać z edukatorami o interesujących ich kwestiach i zadać nurtujące ich pytania.

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023