Uczelnie i instytucje

Francuski certyfikat szkolnictwa wyższego dla Politechniki Łódzkiej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Francuska Najwyższa Rada ds. Oceny Badań Naukowych i Szkolnictwa Wyższego HCÉRES przyznała Politechnice Łódzkiej (PŁ) certyfikat potwierdzający wysoką jakość kształcenia i badań w tej uczelni - podała rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka

Politechnika Łódzka (PŁ), jako pierwsza polska uczelnia, dostała certfikat HCÉRES - Francuskiej Najwyższej Rady ds. Oceny Badań Naukowych i Szkolnictwa Wyższego (Haut Conseil de l`évaluation de la recherche et de l`enseignement supérieur).

"To potwierdzenie, że uczelnia oferuje wysokiej jakości kształcenie, badania i zarządzanie, a cała nasza instytucja jest zaangażowana w ciągłe doskonalenie" - tłumaczyła znaczenie certyfikatu rzeczniczka Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka.

Naukowcy z PŁ mają nadzieję, że wysoka ocena HCÉRES poprawi międzynarodową pozycję łódzkiej uczelni na światowym rynku badań i edukacji.

"Eksperci z uznaniem odnieśli się do polityki naukowej prowadzonej przez uczelnię, w ramach której zidentyfikowaliśmy priorytetowe obszary badań" - podkreślił rektor Politechniki Łódzkiej profesor Sławomir Wiak.

Cetyfikat HCÉRES, czyli tzw. akredytacja instytucjonalna przyznana Politechnice Łódzkiej oznacza m.in. wysoką ocenę strategii, badań, kształcenia, akademickiego rozwoju studentów, relacji z otoczeniem zewnętrznym, zarządzania, jakości i etyki na łódzkiej uczelni- wyjaśnia rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka.

Politechnika Łódzka to druga, po Uniwersytecie Łódzkim, uczelnia w mieście. Na PŁ studiuje obecnie ponad 13 tys. osób, w tym 10,5 tys. w trybie stacjonarnym. Uczelnia zatrudnia blisko 2,7 tys. pracowników. Przyszli studenci mogą wybrać kształcenie na jednym z 66 kierunków.

Politechnikę Łódzką utworzono w 1945 roku. Od tej pory uczelnię ukończyło ponad 120 tysięcy absolwentów. 

PAP - Nauka w Polsce, Hubert Bekrycht

hub/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera