Uczelnie i instytucje

Student zdalnie obronił pracę magisterską w Akademii WSB

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Student Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej obronił we wtorek pracę magisterską siedząc w domu przy komputerze, łącząc się z komisją za pomocą systemu wideokonferencji. To pierwsza wideo-obrona w historii tej niepublicznej uczelni.

Pan Piotr – dotąd student kierunku zarządzanie – uzyskał ocenę bardzo dobrą. Były brawa i gratulacje.

"Panu zależało na czasie, a uczelnia wyszła temu oczekiwaniu naprzeciw. Świat musi iść dalej w tych szalonych czasach" – powiedziała PAP rzeczniczka Akademii WSB dr Paulina Polko.

"Wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów, promotor i recenzent również łączyli się przez system wideokonferencji, w sali egzaminacyjnej była tylko pani przewodnicząca komisji, która sporządziła protokół w tradycyjnej, papierowej formie. Pan magister otrzyma dyplom również w wersji elektronicznej. Nie wiemy jeszcze, jak będzie z rozdaniem tradycyjnych dyplomów – to zawsze odbywało się u nas podczas gali" – dodała.

Jak wyjaśniła dr Polko, wśród studentów przeprowadzono rozeznanie, czy są zainteresowani taką formą obrony i część wyraziła taką ochotę. "Nie dla każdego jest ona komfortowa, ale przepisy tego nie zabraniają. Nie ma też zagrożenia, że zdobyty w ten sposób tytuł zostanie zakwestionowany – obrona została zarejestrowana, a zasiadający w komisji cały czas widzą osobę broniącą pracy" – podkreśliła.

Władze dąbrowskiej uczelni rozważają również przeprowadzenie w ten sposób obrony pracy doktorskiej. Taka sytuacja stawia inne wymagania, bo zgodnie z tradycją akademicką to wydarzenie otwarte, na które może przyjść każdy i zadać pytanie osobie ubiegającej się o tytuł doktora.

Po zawieszeniu zajęć w tradycyjnej formie na polskich uczelniach w związku z zagrożeniem koronawirusem, w miniony weekend w Akademii WSB odbyło się zdalnie 47 wykładów – zgodnie ze zwykłym planem, a uczestniczyło w nich poprzez specjalną platformę 1200 studentów. "To dla nas ogromna satysfakcja, choć oczywiście brakuje trochę tej atmosfery auli" – przyznała dr Polko. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka

lun/ pko/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rzeszów/ Prace studentów i absolwentów WSIiZ na wystawie w teatrze im. Siemaszkowej

  • Fot. Adobe Stock

    Studenci Politechniki Śląskiej będą mogli skorzystać ze staży w PLL LOT

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera