Nauka dla Społeczeństwa

01.06.2023
PL EN
14.03.2020 aktualizacja 14.03.2020

Kraków/ Collegium Medicum szuka studentów wolontariuszy do pomocy w związku z koronawirusem

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Collegium Medicum w Krakowie szuka studentów wolontariuszy do ewentualnej pomocy w Szpitalu Uniwersyteckim i Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. By trafić do tworzonej bazy trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Collegium.

„Postanowiliśmy stworzyć bazę studentów wszystkich trzech wydziałów UJ CM, która pozwoli nam nawiązać szybki kontakt z osobami chcącymi poświęcić swój czas i wiedzę w sytuacji, gdyby taka pomoc okazała się potrzebna” – przekazał w informacji dla mediów prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.

Ewentualne działania miałyby dotyczyć Szpitala Uniwersyteckiego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (wsparcie logistyczne, informacyjne, wsparcie na oddziałach, z wyłączeniem zakaźnego) oraz krakowskiego sanepidu (call center). Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej UJ CM.

W Krakowie osoby z podejrzeniem koronawirusa trafiają do Szpitala Uniwersyteckiego lub Żeromskiego.

W związku z potencjalnym zagrożenie chorobą z Wuhan większość lecznic ograniczyła odwiedziny, a część odwołała zabiegi i wizyty w poradniach ze względu na ograniczoną ilość środków higienicznych.

W Małopolsce jak dotąd potwierdzono jeden przypadek koronawirusa.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ par/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023