Popularyzatorzy i naukowcy dla młodzieży - od poniedziałku w kanale YouTube "Projekt Alpha"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Naukowcy, popularyzatorzy i naukowi youtuberzy od poniedziałku będą prowadzić wykłady, interaktywne eksperymenty i rozmowy w ramach kanału "Projekt Alpha". Przedsięwzięcie skierowane jest do młodzieży w związku z zamknięciem szkół z powodu epidemii koronawirusa.

Program wykładów jest ustalany i wkrótce będzie opublikowany na stronie "Projektu Alpha" oraz w mediach społecznościowych - poinformował Naukę w Polsce inicjator przedsięwzięcia dziennikarz i popularyzator nauki Radek Brzózka.

Swój udział potwierdzili naukowcy ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki (laureaci nagrody Popularyzator Nauki 2019) oraz naukowcy zajmujący się na co dzień nie tylko pracą naukową, ale także popularyzacją. W sumie swój udział w tworzeniu kanału zadeklarowało już kilkanaście osób. Są to m.in.: chemiczka, biolodzy, geolog planetarny, zoolog, informatyk, filolog czy fizyk.

"Lista jest jednak otwarta i czekamy na kolejne zgłoszenia od chętnych" - zastrzega Brzózka. Z twórcami kanału można kontaktować się za pośrednictwem fanpage`a (https://www.facebook.com/projektalphatv/) lub mailowo: radek(et)radekbrzozka.pl.

Transmisja dostępna będzie dla wszystkich chętnych na kanale YouTube. Jak informuje Brzózka studio „Projektu Alpha” nadawać będzie codziennie od poniedziałku do piątku przez kilka godzin.

"Wykorzystując wszelkie dostępne narzędzia komunikacji umożliwiony będzie udział widzów w tworzeniu programu: głosowanie na tematy wykładów, bezpośrednie pytania do gości, łączenia na żywo" - wylicza inicjator akcji.

W rozmowie z PAP Brzózka powiedział, że transmisje skierowane są głównie do młodzieży z późniejszych klas szkół podstawowych i szkół średnich. Nie wyklucza jednak, że powstanie nocne pasmo kanału skierowane do studentów.

Działania planowane są na najbliższe 2 tygodnie. Jeżeli jednak zamknięcie szkół zostanie przedłużone, Brzózka przewiduje wydłużenie działalności studia "Projektu Alpha".

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    We Wrocławiu powstanie Centrum Odkryć Medycznych

  • Fot: PAP/Stach Leszczyński

    Sebastian Szklarek: popularyzacja nauki jest ważna wobec ekspozycji na fake newsy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera