Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.05.2022
PL EN
11.03.2020 aktualizacja 11.03.2020

Lublin/ UMCS zawiesił zajęcia dydaktyczne

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Wszystkie zajęcia dydaktyczne dla studentów i doktorantów w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zostają zawieszone od środy do odwołania, jednak nie krócej niż do 15 kwietnia br. Ma to związek z potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim.

„Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski podjął decyzję o zawieszeniu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w trybie natychmiastowym, wszystkich zajęć dydaktycznych. Zajęcia zostają zawieszone do odwołania, jednak nie krócej niż do 15 kwietnia br.” – poinformowała w komunikacie prasowym rzeczniczka uczelni Aneta Adamska.

Dodała, że na UMCS zostają odwołane także wszystkie zagraniczne wyjazdy służbowe, przyjazdy gości zagranicznych, studentów i doktorantów oraz udział pracowników, studentów i doktorantów w konferencjach i szkoleniach krajowych.

Odwołane zostały wszelkie konferencje i wydarzenia organizowane przez UMCS oraz konferencje i wydarzenia zewnętrzne organizowane przez jednostki organizacyjne uniwersytetu.

Wstrzymano także zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich, jak również wprowadzono zakaz odwiedzin przez osoby niezakwaterowane w tych domach.

Podobną decyzję o odwołaniu wykładów dla studentów i zawieszeniu wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników podjął we wtorek rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. Andrzej Drop. W wydanym przez niego zarządzeniu zawarte zostały zasady „zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19”. Zarządzenie rektora obowiązuje do odwołania.

„Nakładamy twarde rygory i ograniczenia, aby w sposób zdecydowany przerwać dalszą transmisję rozprzestrzeniającego się koronawirusa. W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, nie ma ważniejszych zadań niż zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego studentom, pacjentom, pracownikom, słowem społeczeństwu. Jednym z celów podjętych działań jest przecięcie dróg szerzenia się epidemii, a także zmniejszenie do minimum ryzyka ewentualnego zachorowania” – mówił PAP rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego dr Włodzimierz Matysiak.

W woj. lubelskim potwierdzono dotychczas dwa przypadki zachorowania na koronawirusa. 

PAP - Nauka w Polsce, Renata Chrzanowska

ren/ agt/
 

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022