Nauka dla Społeczeństwa

30.09.2023
PL EN
03.03.2020 aktualizacja 04.03.2020

Kosmiczna konferencja i spotkanie z astronautami - w Gdańsku już w piątek i sobotę

Na zdjęciu polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Fot. PAP/Andrzej Grygiel 20.07.2009 Na zdjęciu polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Fot. PAP/Andrzej Grygiel 20.07.2009

Międzynarodowe spotkanie sektora branży kosmicznej, w ramach którego przewidziano m.in. prelekcje astronautów i kosmonautów, odbędzie się w piątek i sobotę w Gdańsku.

Organizatorem tego międzynarodowego spotkania, skierowanego do sektora branży kosmicznej, jest Fundacja Fundacja My Space Love Story.

Konferencja jest okazją do spotkania astronautów i kosmonautów z różnych części świata, którzy opowiedzą o korzyściach płynących z kosmicznych lotów. Na spotkaniu obecni będą Elena Kondakova, Bertalan Farkasz, Mirosław Hermaszewski, Tony Antonelli, Loren Acton i Danny Olivas.

W czasie dwóch dni wykładów będzie można posłuchać także innych specjalistów związanych z eksploracją kosmosu, w tym przedstawicieli firm z branży kosmicznej.

Będzie można np poznać zagadnienia związanych z ludzkim ciałem barier stojących na drodze do długotrwałych lotów kosmicznych, czy przyszłości kosmicznych technologii.

Oprócz wykładów zaplanowano też warsztaty, konkurs dla studentów, pitching contest dla kosmicznych start-upów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na TEJ stronie:

mat/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023