Politechnika Śląska w Gliwicach zainaugurowała w środę trzecią edycję autorskiego programu mentorskiego, skierowanego do studentów i uczniów. Ci drudzy mogą w nim brać udział po raz pierwszy.
Program wpisuje się w działania gliwickiej politechniki jako uczelni badawczej – jest ona jedną z 10 polskich uczelni, które otrzymały ten prestiżowy status.
Jak podkreśliła rzeczniczka uczelni Jadwiga Witek, obecnie uczestnictwo w programie nie wymaga ukończenia uprzednio przynajmniej jednego semestru lub roku studiów. Do obecnej edycji programu zakwalifikowano 17 studentów I roku, najliczniej reprezentowani są ci studiujący na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki - to 10 osób.
Po raz pierwszy udział w programie mogą wziąć też uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej. Wybrani przez uczniów mentorzy pracują na Wydziale Chemicznym i Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.
Program przewiduje możliwość długoterminowego – obejmującego cały okres studiów I stopnia – korzystania przez uczestnika z indywidualnego wsparcia mentora w zakresie rozwoju naukowego oraz osobistego. W kolejnych latach na wniosek studenta wykładowca może dzielić rolę z tzw. mentorem przemysłowym, czyli osobą pracującą na kierowniczym stanowisku w przedsiębiorstwie, współpracującym z uczelnią na linii nauka-biznes.
Koordynowany przez Centrum Obsługi Studiów program mentorski powstał z myślą o osobach, które w bieżącym roku akademickim rozpoczęły naukę na studiach I stopnia i mogą pochwalić się niezwykle wysokimi wynikami matury bądź dyplomem laureata I stopnia konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”.
PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka
lun/ ekr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.