Nauka dla Społeczeństwa

19.08.2022
PL EN
31.10.2019 aktualizacja 31.10.2019

Powstała nowa przestrzeń sportowa w podziemiach BUW

Fot. materiały prasowe UW Fot. materiały prasowe UW

Nowa przestrzeń sportowa dla studentów i pracowników UW została otwarta w środę w podziemiach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. To pierwszy taki wielofunkcyjny obiekt sportowy UW na Powiślu i pierwsza zakończona inwestycja programu wieloletniego.

W ramach inwestycji powstało osiem sal do ćwiczeń oraz jedna sala sportowo-widowiskowa. W nowej przestrzeni odbywać się będą zajęcia sportowe dla studentów i pracowników UW, a także zawody, turnieje, pokazy i imprezy o charakterze sportowym, adresowane do całej społeczności akademickiej uczelni.

Łączna wartość inwestycji to 26,2 mln złotych. Przestrzeń sportowa o powierzchni 6 tys. m. kw. została wyposażona w nowoczesny sprzęt treningowy, z którego będzie można korzystać m.in. podczas zajęć z treningu funkcjonalnego - informuje biuro prasowe UW.

"Przez lata mówiliśmy o tym, jakie inwestycje będą realizowane na Uniwersytecie Warszawskim, dzisiaj nadszedł ten moment, kiedy przechodzimy do konkretów. Tym konkretem jest przestrzeń sportowa w podziemiach BUW, która przyczyni się do rozwoju sportu i kultury fizycznej na Uniwersytecie. To pierwsza zakończona inwestycja programu wieloletniego i zarazem zapowiedź kolejnych inwestycji" – mówił podczas otwarcia rektor uczelni, prof. Marcin Pałys.

Adaptacja podziemi BUW na cele sportowe jest pierwszą zakończoną inwestycją programu wieloletniego "Uniwersytet Warszawski 2016-2025" i pierwszym tego rodzaju wielofunkcyjnym obiektem sportowym na uniwersytecie, zlokalizowanym na Powiślu. W ramach inwestycji powstała przestrzeń o powierzchni ponad 6 tys. metrów kw., na którą składają się: dwie sale fitness, siłownia, sala do crossfitu, ergometrownia, trzy sale wielofunkcyjne, szatnie, pomieszczenia sanitarne, przebieralnie, powierzchnie wspólne przeznaczone do spędzania wolnego czasu i integracji oraz multimedialna sala sportowo-widowiskowa.

"Otwarcie przestrzeni sportowej w podziemiach BUW to dla nas ogromny skok pod względem możliwości rozwoju naszej oferty zajęć adresowanych do studentów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego" – podkreśla Alicja Wleciał, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UW.

Przestrzeń sportowa została wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń - informuje uczelnia. Studenci i pracownicy UW będą mogli brać udział w tej lokalizacji w zajęciach m.in. z fitnessu, ergometru wioślarskiego oraz w zajęciach prowadzonych na siłowni. W podziemiach BUW będą się odbywały także zajęcia m.in. z tańca towarzyskiego, szermierki, tenisa stołowego i jogi. W każdym tygodniu z obiektu może korzystać łącznie 4 tys. osób.

Wartość inwestycji to w sumie 26,2 mln złotych. Jej realizacja rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku. Projekt przestrzeni przygotowała pracownia Zbigniew Badowski, Marek Budzyński – Architekci Sp. z o.o., twórcy projektu gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej.

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022