Samce Alfa zoologia określa jako osobniki dominujące, które inicjują polowania, kierują wędrówkami i kierują poczynaniami stada. W przypadku ludzi, którzy przewodzą innym, mówi się raczej o charyzmie, jednak nie sposób zaprzeczyć, że charyzmatyczni przywódcy - tak mężczyźni, jak i kobiety - mają cechy odpowiadające "samcom alfa". Cechy te ułatwiają im poruszanie się w świecie polityki czy biznesu, a jednocześnie mogą utrudniać relacje z najbliższym otoczeniem. <strong>Książka "Syndrom samca Alfa" to pogłębiona analiza funkcjonowania kobiet i mężczyzn alfa. Kierowana jest zarówno do nich samych, jak i do osób, które z alfami pracują lub żyją pod jednym dachem</strong>.
Świat biznesu pełen jest samców alfa, urodzonych szefów tworzących wizerunek i sukces swojej firmy, nierzadko jednak kosztem pracowników. Autorzy książki analizują ich osobowość i funkcjonowanie. Wyróżniając cztery typy alfa - dowódcy, wizjonera, stratega i wykonawcy - wskazują, jak powinni oni wykorzystywać swoje naturalne, wyjątkowe zdolności, a zarazem unikać swych destrukcyjnych "ciemnych stron", aby stać się skutecznymi przywódcami. Wiele tu praktycznych pomysłów i wskazówek pozwalających osiągnąć znakomite relacje zarówno w zespole, jak i w domu.
Autorzy publikacji kierują firmą szkoleniową Worth Ethic w Austin. Kate Ludeman - inżynier i psycholog - ma ogromne doświadczenie w szkoleniu kadry menedżerskiej, jest autorką kilku książek o tej tematyce. Eddie Erlandson - chirurg naczyniowy, opracował program poprawy kondycji psychofizycznej. W szkoleniach kadry kierowniczej, między innymi rządowej i akademickiej, stosuje unikatowe strategie skutecznego działania zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.
PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Uczyńska
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.