Uczelnie i instytucje

ZUS i Uniwersytet Jagielloński podpisały umowę o współpracy

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie współpracował z Uniwersytetem Jagiellońskim w zakresie dydaktyki, działalności badawczej i naukowej dotyczącej tematyki ubezpieczeń społecznych. Umowę partnerską dotyczącą współpracy władze obu instytucji podpisały w środę.

„Z perspektywy instytucji publicznej, jaką jest ZUS umowa ta daje nam podstawy do współpracy w wielu różnych obszarach” - oceniła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Podkreśliła, że ZUS podobne umowy podpisał już z wieloma uczelniami w kraju, ale ta zawarta z UJ jest wyjątkowa, bo dotyczy najstarszej uczelni wyższej w Polsce.

Według niej dzięki porozumieniu pracownicy ZUS będą mogli na krakowskiej uczelni podnosić swoją wiedzę, dzięki uczestnictwu w studiach podyplomowych, kursach czy szkoleniach. Z kolei studenci UJ uzyskają możliwość odbywania praktyk i staży w oddziałach ZUS, a następnie aplikowania o pracę.

W ramach umowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Jagielloński zobowiązały się też do m.in. udziału we wspólnych projektach naukowych, badawczych, rozwojowych. „Baza danych ZUS jest wyjątkowa i stwarza możliwość badań na wszystkich poziomach, od prac licencjackich, magisterskich po rozprawy doktorskie na różnych kierunkach: prawie, ekonomii czy zarządzaniu. To są ogromne możliwości dla nauki” - oceniła prezes ZUS.

Rektor UJ prof. Wojciech Nowak, ocenił, że umowa zawarta z ZUS otwiera dla studentów i pracowników naukowych „ogromne pola badawcze związane z ubezpieczeniami społecznymi w bardzo wielu dziedzinach nauki”. „Tu jest idealny materiał badawczy w tak bardzo istotniej w ostatnich czasach materii” - zaznaczył.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

Nauka w Polsce

rgr/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Adobe Stock

    Akcja: autoryzacja

  • Adobe Stock

    Wynalazki pomagają "widzieć"

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera