Nauka dla Społeczeństwa

15.08.2022
PL EN
28.09.2017 aktualizacja 28.09.2017

Poznań szykuje się na Noc Naukowców

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Naukowcy z różnych instytucji w Poznaniu szykują atrakcje na Noc Naukowców 29 września. Na gości czekać będą m.in. wodospady dymu, konkurs krzykaczy, testy pasów bezpieczeństwa czy warsztaty dot. produkcji filmów 3D.

Poszczególne imprezy odbywają się na Politechnice Poznańskiej - Kampus Piotrowo, na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Ekonomicznym, w Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Atrakcje zaczynają się od g. 16. Na poszczególne imprezy obowiązują zapisy. http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

"Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy" - zapowiadają organizatorzy.

Atrakcje powinny zainteresować zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. W programie znalazły si m.in. pokazy: wodospad z dymu, tornado ogniowe oraz gorące graffiti czy przygotowywanie lodów z ciekłego azotu.

Będzie też można wziąć udział w produkcji filmu w technologii 3D i poznać tajniki wykorzystywanych w Hollywood kamer filmowych, skanera 3D czy jedynego w Polsce drona do realizacji zdjęć specjalnych.

Przewidziano też spotkania o zjawiskach elektrycznych w mięśniach, taktyce w piłce nożnej albo o historii ziarenek piasku.

"Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców. Czeka nas noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów" - zapewniają organizatorzy.

PAP Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych Poznańskiej Nocy Naukowców. Na wszystkie imprezy i koncerty Nocy Naukowców wstęp jest wolny.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu Komisji Europejskiej w ramach konkursu w Programie Ramowym UE Horyzont 2020.

PAP - Nauka w Polsce, Ludwika Tomala

lt/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022