Uczelnie i instytucje

Studia z finansów ALK na 15. miejscu rankingu Financial Times

Kierunek finanse i rachunkowość prowadzony na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie znalazł się na 15. miejscu rankingu studiów magisterskich z dziedziny finansów opublikowanym przez pismo "Financial Times". To jedyna w tym rankingu uczelnia z Polski.

W rankingu Masters in Finance, opublikowanym 19 czerwca przez "Financial Times", uwzględniono 60 najlepszych na świecie studiów magisterskich z dziedziny finansów. Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na 15. miejscu rankingu. Kierunek "finanse i rachunkowość" awansował w ten sposób o trzy miejsca w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Skompilowany przez "Financial Times" ranking otwierają cztery uczelnie francuskie: EDHEC Business School, HEC Paris, ESSEC Business School i ESCP Europe. Piąte miejsce zajmuje amerykańskie MIT. Kolejne uczelnie w rankingu to: włoski Uniwersytet Bocconi, hiszpańska IE, brytyjski Warwick University i szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Pełna lista zawiera 60 uczelni.

"Przebicie się w międzynarodowych rankingach kierunków to najlepszy sposób na podniesienie rangi polskich uczelni w świecie" - przekonuje prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. - "W nauczaniu finansów na poziomie magisterskim trafiliśmy do światowej czołówki, gramy w tej samej lidze, co np. brytyjski Oxford (11. miejsce) czy amerykański MIT (5. miejsce)" – dodaje.

Akademia Leona Koźmińskiego jest obecna w rankingach "Financial Times" od siedmiu lat. Jak przekonują przedstawiciele uczelni, jest to jeden z powodów wysokiego stopnia jej umiędzynarodowienia. Na ALK studiuje aktualnie 1,5 tys. cudzoziemców z 70 krajów. Umiędzynarodowienie jest jednym z kryteriów branych pod uwagę w rankingu "Financial Times" - choć podstawowym wskaźnikiem pozostaje kariera absolwentów. Oceniana jest ona na podstawie czynników takich jak szybkość znalezienia pracy i wysokość zarobków trzy lata po otrzymaniu dyplomu.

Według danych z tegorocznego rankingu, 92 proc. zeszłorocznych absolwentów ALK znalazło pracę w ciągu trzech miesięcy po ukończeniu studiów, zaś trzy lata po opuszczeniu uczelni jej absolwenci zarabiają średnio prawie 89 tys. dolarów rocznie.

Szczegółowe wyniki rankingu są dostępne na stronie: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2017

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera