Uczelnie i instytucje

Jak prowadzić rachunki mieszkaniowe - studia podyplomowe na UŁ

Księgowi, członkowie zarządów oraz rad nadzorczych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w o sprawozdawczości i rachunkowości na studiach podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego.

Kierunek utworzony na Wydziale Zarządzania UŁ nosi nazwę Rachunkowość i zarządzanie finansowe w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. Do rekrutacji powinni przystąpić przede wszystkim profesjonaliści związani z gospodarką mieszkaniową. Dawka praktycznej i aktualnej wiedzy, jaką ma zdobyć absolwent studiów, obejmuje finansowe, podatkowe i prawne podstawy funkcjonowania spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, analizę ich sytuacji finansowej i niefinansowej oraz ewidencję księgową i pozaksięgową.

"Specyfika tych podmiotów powoduje, że ich rachunkowość i sprawozdawczość traktowane są jako trudne i niezrozumiałe, a w rzeczywistości są po prostu inne niż pozostałych jednostek" – mówi dr Sławomir Jędrzejewski, kierownik studiów.

"Prowadzący zajęcia przekażą słuchaczom praktyczną wiedzę o zasadach sporządzania sprawozdań finansowych oraz ewidencji i sprawozdawczości finansowej i niefinansowej. Jest to kluczowe, ponieważ pomimo podobieństwa pod względem celu i zasad funkcjonowania, w tych kwestiach spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe są zupełnie różne" – dodaje dr Jędrzejewski.

Doświadczeni specjaliści, teoretycy i praktycy, omówią też kwestie termoizolacji budynków. Do wielu takich przedsięwzięć można uzyskać dofinansowanie z programu unijnego "Głęboka modernizacja budynków wielorodzinnych mieszkaniowych". Zwrot może wynosić nawet do 85 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Szczegółowe informacje o rekrutacji na stronie: http://zarzadzanie.uni.lodz.pl/Zasadyrekrutacji20162017/Studiapodyplomowe/Rachunkowośćizarzfinansowewspółdzielniach/tabid/2675/language/pl-PL/Default.aspx

PAP - Nauka w Polsce

kol/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera