Internauci zagłosowali na najlepsze studenckie projekty opakowań

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Opakowanie tostera, które może też służyć do przechowywania chleba, autorstwa Julii Rekowskiej, studentki z Bydgoszczy, zwyciężyło w głosowaniu internatów w konkursie Strefa Studenta. Konkurs daje szansę udziału w międzynarodowych targach opakowań w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do młodych projektantów opakowań, którzy będąc jeszcze na studiach postanowili zadbać o swoją karierę i zaistnieć w branży.

Spośród prac nadesłanych do konkursu internauci wybrali trzy, które ich zdaniem były najciekawsze. Najwięcej głosów zebrał projekt „TOSTER” autorstwa Julii Rekowskiej, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. To projekt opakowania opiekacza do tostów, który jednak może służyć również za pudełko do przechowywania chleba.

Drugie miejsce zajął projekt „Hang On - take away soap” autorstwa Aleksandry Gos, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To jednocześnie opakowanie i wieszak na mydło. Trzecie miejsce zajęło „Opakowanie na truskawki” autorstwa Ireny Rosiak, studentki UTP w Bydgoszczy. To projekt kartonowej łubianki.

Te oraz inne projekty biorące udział w konkursie będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Packaging Innovations (12-13 kwietnia w EXPO XXI Warszawa). Podczas drugiego etapu konkursu obradować będzie niezależne jury, które autorowi najciekawszego projektu opakowania przyzna nagrodę pieniężną.

W Targach wziąć mają udział polskie i zagraniczne firmy, eksperci, projektanci. Dla studentów biorących udział w konkursie Strefa Studenta będzie to szansa nawiązania cennych znajomości.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera