Uczelnie i instytucje

Nowy kierunek studiów na płockiej PWSZ - praca socjalna

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Praca socjalna to nowy kierunek studiów licencjackich, który wprowadza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku (Mazowieckie). Absolwenci tego profilu studiów będą mogli wykonywać zawód pracownika socjalnego w Polsce, a także w innych krajach Unii Europejskiej.

Zgodę na otwarcie w płockiej PWSZ od nowego roku akademickiego kierunku praca socjalna wydało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pierwszy etap rekrutacji, który rozpoczął się w poniedziałek potrwa do 10 lipca, a następny, uzupełniający, zostanie ogłoszony na przełomie lipca i sierpnia.

„Nabór na kierunek praca socjalna dotyczy 40 miejsc na studiach dziennych oraz 40 miejsc na studiach zaocznych” – powiedziała PAP Agnieszka Grażul-Luft z płockiej PWSZ. Dodała, iż studenci nowego kierunku będą mieli do wyboru trzy specjalności: profilaktyka społeczna z interwencją kryzysową, asystent rodziny i koordynator pieczy zastępczej oraz praca z osobą niepełnosprawną i starszą.

„Praca socjalna to kierunek dla osób zainteresowanych zdobyciem wszechstronnej wiedzy z zakresu różnorodnych form pomocy społecznej adresowanej do osób i grup wykluczonych społecznie i zagrożonych marginalizacją. Ukończenie studiów w tej dziedzinie daje możliwość wykonywania zawodu pracownika socjalnego nie tyko w Polsce, ale i w innych krajach Unii Europejskiej” – podkreśliła Grażul-Luft.

Działająca od 1999 r. płocka PWSZ posiada trzy instytuty: nauk humanistycznych i społecznych, nauk ekonomicznych i informatyki oraz nauk o zdrowiu. Oprócz, wprowadzanego nowego kierunku studiów praca socjalna, funkcjonuje tam siedem innych: ekonomia, filologia angielska, pedagogika, pielęgniarstwo, matematyka, informatyka i kosmetologia. Uczelnia kształci w sumie ok. 1,2 tys. osób na studiach dziennych i ok. 500 na studiach zaocznych.

PAP - Nauka w Polsce

mb/ krf/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera