Wkrótce początek 11. Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej

Miłośnicy nauki, obserwatorzy gwiazd, poszukujący życia w kosmosie i pasjonaci podróży będą mogli wziąć udział w 11 Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie organizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej i tamtejszy Urząd Miejski odbędzie się między 23 a 29 marca.

Festiwal zainicjowany w 2005 r. co rok przeistacza niespełna 130 tysięczną Dąbrowę Górniczą w tętniącą życiem stolicę polskiej nauki, w której przez siedem dni ożywają gorące dyskusje naukowe, prowadzone są debaty społeczno-kulturalne, organizowane spektakularne pokazy, eksperymenty, warsztaty i wykłady naukowe.

11 Festiwal Nauki zainauguruje wykład prof. Antoniego Tajdusia pt. „Budownictwo podziemne szansą rozwoju współczesnych miast”, który odbędzie się 25 marca o godz. 10.00 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wśród najciekawszych tematów tegorocznych spotkań festiwalowych znalazły się m.in.: „Współczesna piłka nożna, jako jeden z fenomenów przełomu wieków, ”Naturalny lider czy despota? O stylach kierowania zespołem”, „Body language at work”, „Zrozumieć odmienność - o znaczeniu różnic kulturowych w życiu człowieka”, „Kambodża – eksperyment totalnej rewolucji, 1970-1979”, „Pierwiastek z liczby ujemnej – o potędze liczb zespolonych”, „Autokreacja - czyli o trudnej sztuce tworzenia samego siebie” czy „Globalna sieć terrorystyczna”.

Zainteresowani praktycznymi aspektami nauki i kultury mogą wziąć udział w warsztatach: „Pomiędzy wizerunkiem a zwierciadłem – warsztat adresowany do kobiet w każdym wieku”, „Mogę wszystko - czyli praca z ograniczającymi nas przekonaniami (Poskramianie Gremlina)”, „Jak skutecznie walczyć ze stresem? – trening antystresowy”, „Szkło artystyczne – warsztaty dla dorosłych”, „Teleskopowe pokazy Słońca, zwiedzanie obserwatorium”, „Niebo nad Dąbrową - prezentacja najciekawszych obiektów nocnego nieba”.

Nowością tegorocznego Festiwalu jest skierowany do szkół ponadgimnazjalnych projekt: „Lekcje na zamówienie”. Jego celem jest rozszerzenie programu kształcenia uczniów szkół ponadgimnazjalnych o wybrane zagadnienia nauk ekonomicznych, technicznych, humanistycznych, społecznych i medycznych. Prowadzący zajęcia to pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z wieloletnim stażem i doświadczeniem w kontaktach z młodzieżą.

Wśród gości ramach 11 Festiwalu Nauki znajdą się naukowcy z całej Polski m.in.: dr ks. Mikołaj Dziewiatowski, Elżbieta Dzikowska, prof. Roberto Kaplan, prof. Zbyszko Melosik, prof. Janusz Morbitzer, prof. Andrzej Radziewicz-Winnicki, prof. zw. dr hab. Marek S. Szczepański, prof. Antoni Tajduś, Jacek Żakowski.

Szczegółowe informacje dotyczące 11 Festiwalu Nauki znajdują się na stronie internetowej: www.wsb.edu.pl/festiwalnauki.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    O neuroróżnorodności w warszawskiej Kawiarni Naukowej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera