Nauka dla Społeczeństwa

28.11.2023
PL EN
09.02.2015 aktualizacja 09.02.2015

Konkurs „Na tropach astronomii”

Rysunek z jednego z konkursów, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Źródło: PTA/UP. Rysunek z jednego z konkursów, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Źródło: PTA/UP.

„Nie zwlekaj. Zostań reporterem. Napisz reportaż i wyślij go do nas!” - tak do napisania reportażu związanego z astronomią zachęcają potencjalnych uczestników organizatorzy konkursu "Na tropach astronomii", o którym informuje Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA).

W ramach konkursu można nadesłać opis dowolnego miejsca lub obiektu astronomicznego w Polsce. Może to być coś z naszej okolicy zamieszkania albo coś ciekawego, na co natknęliśmy się w trakcie podróży po kraju. Wybór obiektu lub miejsca organizatorzy pozostawiają uczestnikom – mogą to być przykładowo obserwatoria, planetaria, muzea z ekspozycją astronomiczną, pomniki, zegary słoneczne, miejsca upadku meteorytów.

"W wielu miejscach w Polsce można natrafić na różne obiekty związane z astronomią. Część z nich jest mało znanych. W ramach naszego konkursu zachęcamy wszystkich chętnych do opisania, co ciekawego i związanego z astronomią spotkali w swojej okolicy lub w trakcie swoich podróży po Polsce" - powiedział dr Waldemar Ogłoza z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Konkurs trwa do 28 lutego br. Dla laureatów przeznaczono nagrody. Nagrodą główną jest bon na sprzęt astronomiczny o wartości 1000 zł. Dla miejsc drugiego i trzeciego przewidziano nagrody książkowe.

Dokładne informacje na temat konkursu oraz jego regulamin znajdują się na stronie internetowej.

Organizatorami konkursu są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Konkurs został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

PAP - Nauka w Polsce

cza/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023