W Warszawie odbędzie się konferencja „Astronomia i badania kosmiczne w edukacji”

Trwają zapisy na konferencję "Astronomia i badania kosmiczne w edukacji", która odbędzie się 8 listopada br. w Warszawie w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Konferencja skierowana jest do popularyzatorów nauki, nauczycieli przedmiotów ścisłych i wszystkich entuzjastów kosmosu.

Organizatorami konferencji są Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA). Udział w konferencji jest bezpłatny. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia od osób chętnych. Rejestracja potrwa do momentu wyczerpania liczby wolnych miejsc. Jak informują organizatorzy, obecnie zostało jeszcze około 40 wolnych miejsc.

Organizatorzy zachęcają do udziału szczególnie nauczycieli przedmiotów ścisłych oraz osoby zajmujące się w różny sposób popularyzacją astronomii i badań kosmosu.

Tematyka poruszana podczas konferencji obejmie metody popularyzacji astronomii i badań kosmicznych, problematykę pozyskiwania funduszy na tego typu działania, możliwości udziału w projektach międzynarodowych, a także nowe formy edukacji oraz wymianę doświadczeń między uczestnikami.

Na liście prelegentów znajdą się osoby zajmujące się edukacją i popularyzacją w Centrum Badań Kosmicznych PAN, Centrum Nauki Kopernik, kujawsko-pomorskich astrobazach, Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii, Fundacji Nicolaus Copernicus oraz doświadczeni nauczyciele. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować plakat przedstawiający prowadzone przez siebie lub jego instytucję działania.

Witryna internetowa konferencji ma adres www.astroedu.pl. (PAP)

cza/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • 08.06.2025. Na zdjęciu kierownik misji Ax-4 z ramienia European Space Agency Sergio Palumberi.  PAP/Leszek Szymański

    Kierownik misji Ax-4: Zbliżamy się do półmetka misji IGNIS. Wszystko przebiega sprawnie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera