Nauka dla Społeczeństwa

05.06.2023
PL EN
14.03.2014 aktualizacja 14.03.2014

Uniwersytet Zielonogórski zaprasza na XII Targi Pracy Etat 2014

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na XII Targi Pracy Etat 2014. Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek, a jej głównym calem jest pomoc młodym ludziom w znalezieniu atrakcyjnej pracy – poinformowała PAP rzecznik uczelni Ewa Sapeńko.

Tegoroczna edycja targów zgromadzi ponad 60 wystawców - firmy z Polski i Niemiec. Wśród nich będą przedsiębiorcy m.in. z branży teleinformatycznej, samochodowej, mechanicznej, spożywczej i konsultingowej.

Ofertę przedstawią także instytucje na co dzień zajmujące się promowaniem przedsiębiorczości, a także instytucje rynku pracy.

„Te targi to okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach” - powiedziała Sapeńko.

Rzecznik dodała, że targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, ale także propozycje dodatkowe w postaci warsztatów, wykładów czy prezentacji, które prowadzone będą przez praktyków - pracowników przedsiębiorstw.

Wzorem lat ubiegłych na targach pojawi się „Loża Ekspertów”, gdzie studenci i absolwenci w rozmowie ze specjalistą (ekspertem w danej dziedzinie) będą mogli dowiedzieć się: jak założyć działalność gospodarczą i na co zwrócić uwagę zakładając firmę, jakie korzyści można odnieść ze współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości, czy też jak zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową i ochronić patentem swój pomysł.

Targi odbędą się 18 marca w holu Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ich głównym organizatorem jest Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego, a szczegółowe informacje nt. imprezy znajdują się na stronie internetowej www.bk.uz.zgora.pl

W pierwszej edycji tych targów uczestniczyło niewiele ponad 10 firm, a ubiegły rok zgromadził ponad 60 przedsiębiorców. (PAP)

mmd/ mki/ ura/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023