Studenci z Rzeszowa zwyciężyli w maratonie programistycznym Microsoft | Nauka w Polsce

Studenci z Rzeszowa zwyciężyli w maratonie programistycznym Microsoft

Międzynarodowa drużyna studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zwyciężyła w maratonie programistycznym Microsoft. Pokonała z dużą przewagą najlepsze drużyny informatyczne z 34 uczelni z całej Polski.

Zwycięski zespół to Rzeszowska Grupa.Net WSIiZ, działająca w ramach uczelnianego koła naukowego nowych technologii programistycznych. Uzyskali oni 2125 punktów, pokonując m.in. zespół z Politechniki Opolskiej, który zdobył drugie miejsce z liczbą 1560 punktów i drużynę Grupy IT Poznań, zdobywcę 3. miejsca i 1540 punktów.

Podczas 24-godzinnego maratonu programistycznego „Noc żywych deweloperów”, organizowanym przez Microsoft Polska, rzeszowscy studenci przygotowywali aplikacje z różnych kategorii, m.in. gra komputerowa, aplikacja świąteczna, freestyle, moje miasto – moja uczelnia. Równocześnie zajmowali się programowaniem większej, całodobowej aplikacji.

Jak twierdzą uczestnicy i opiekun koła naukowego, poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki.

„Był to najlepiej zorganizowany hackathon, w jakim brałem udział. Poziom był bardzo wysoki i do końca nie wiedzieliśmy, czy się uda. W końcu byli to najlepsi informatycy z każdej uczelni, więc tym bardziej cieszy zwycięstwo” – mówił Michał Ręczkowicz, członek zwycięskiej ekipy.

Rzeczniczka Wyższej szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Urszula Pasieczna podkreśliła, że oprócz kryterium czasowego, którego przekroczenie wiązało się z utratą punktów, liczyła się przede wszystkim jakość wykonanych programów.

„Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po pierwszym etapie zajmowali trzecie miejsce, jednak w dogrywce udało im się odrobić stratę i ostatecznie zwyciężyć w konkursie, zdobywając znaczną przewagę punktową” – dodała Pasieczna.

Nagrodą dla zwycięzców jest impreza integracyjna dla koła uczelnianego sponsorowana przez Microsoft Polska, której szczegóły ustalą sami zwycięzcy.

PAP - Nauka w Polsce

api/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera