
Program ma umożliwić nawiązanie kontaktów i współpracę z doświadczonymi uczonymi – z Polski lub z zagranicy – o uznanym dorobku naukowym.
Do udziału w programie wybrano ośmioro uczonych, którzy będą rozwijać współpracę z mentorami ze Stanów Zjednoczonych, Włoch i Francji. Do tej pory z tej formy wsparcia korzysta już 46 badaczy.
Nowi uczestnicy programu to: dr Wojciech Gagatek z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Katarzyna Jednoróg z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN, dr n. med. Magdalena Winiarska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. Szymon Kaczanowski z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie, dr n. med. Marta Szajnik-Szczepańska z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, dr Jakub Wysmułek z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Anna Musiała z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr hab. Dawid Stawski z Politechniki Łódzkiej.
W programie mogą wziąć udział laureaci i stypendyści Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, posiadający stopień naukowy doktora.
Nabór do programu prowadzony jest w trybie ciągłym, a kwalifikacja odbywa się cztery razy do roku. W kolejnej rundzie kwalifikacyjnej rozpatrywane będą wnioski złożone do 30 września 2013 r.
Lista dotychczasowych uczestników i szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie: http://www.fnp.org.pl/kolejni-uczeni-skorzystaja-ze-wsparcia-mentorow/
PAP – Nauka w Polsce
ekr/ ula/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.