Uczelnie i instytucje

Polsko-chińskie studia w stolicy Dolnego Śląska

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Hunan Agricultural University z Changsha w Chinach wspólnie zorganizują angielskojęzyczne studia II stopnia na kierunku architektura krajobrazu. Porozumienie w tej sprawie podpisano podczas pobytu chińskiej delegacji we Wrocławiu.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Małgorzata Wanke-Jakubowska, pierwszy semestr studiów prowadzony będzie w Polsce. Drugi to praktyki, które polscy studenci odbędą w Chinach, zaś chińscy w Polsce. Trzeci semestr studenci kształcić się będą na chińskiej uczelni, zaś czwarty prowadzony będzie przez Centrum Kształcenia na Odległość Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w jednostkach macierzystych. Studia, które rozpoczną się w lutym 2014 roku, będą bezpłatne, a studenci pokrywać będą koszty transportu oraz zakwaterowania i wyżywienia.

Dokument porozumienia dotyczącego podwójnych dyplomów na kierunku architektura krajobrazu podpisał prof. Zeng Fusheng, wicerektor Hunan Agricultural University, stronę polską reprezentował prof. Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Uniwersytet Przyrodniczy współpracuje z Hunan Agricultural University z Changsha już od 25 lat. Współpracę zainicjował i do dziś rozwija prof. Jerzy Sobota. Pierwsza umowa między uczelniami podpisana została w roku 2002, a kolejną zawarto 2008 roku. Dwa lata później 2011 roku rozpoczęto rozmowy dotyczące podwójnego dyplomu.

W wyniku podpisanych porozumień na wrocławskiej uczelni naukowe staże oraz studenckie praktyki odbyło 19 osób, a do Chin, na Hunan Agricultural University z Changsha, wyjechało 14 naukowców.

PAP - Nauka w Polsce

kwa/ mrt/ jbr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera