Nowa odsłona strony Szlaku Książąt Mazowieckich

Dlaczego smok jest prawdziwym symbolem Mazowsza i co łączy mazowieckiego smoka z Wyspami Brytyjskimi? Dlaczego nie lubimy księcia Konrada Mazowieckiego? – m.in. na te pytania dotyczące średniowiecznego Mazowsza można znaleźć odpowiedź na nowej, uaktualnionej wersji strony internetowej Szlaku Książąt Mazowieckich.

Jak wyjaśnia PAP Daniel Sukniewicz projektant i koordynator Szlaku Książąt Mazowieckich, w nowej witrynie szlaku zamieszczono opisy dodatkowych lokalizacji ilustrowane dużą liczbą zdjęć. Można również bezpłatnie pobrać aktualny numer i archiwalne wydania magazynu „Na szlaku książąt mazowieckich". Jest też dział poświęcono historii, w którym można znaleźć opisy dziejów księstwa i książąt, którzy władali przez 300 lat Mazowszem, które było niezależnym Księstwem.

Na stronie znajduje się także rozbudowany kalendarz imprez odbywających się w miejscach leżących na Szlaku Książąt Mazowieckich, który jest na bieżąco aktualizowany. Ważną częścią nowej witryny internetowej jest bezpłatny serwis e-mailowy. Osoby subskrybujące na bieżąco informowane są o imprezach historycznych i innych wydarzeniach, które mają miejsce na Szlaku.

"Strona ma ambicję informować o tym, jak Mazowsze zmienia się, gdzie warto wybrać się na imprezy plenerowe i jakie ciekawe miejsca odwiedzić podczas weekendowych wycieczek" – dodaje Daniel Sukniewicz.

Szlak Książąt Mazowieckich powstał i rozwija się przy współpracy Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a patronuje mu Samorząd Województwa Mazowieckiego. Strona dostępna jest pod adresem: http://www.szlakksiazat.pl/

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Pomiary georadarowe na zewnątrz gotyckiego kościoła pw. św. Jakuba (fot. Renata Faron -  Bartles).

    Dolnośląskie/ W kościele św. Jakuba Apostoła w Prusicach odkryto nieznane krypty grobowe

  • Jezioro Lednica, wraz z wyspą, zawiera pozostałości rezydencji pierwszej polskiej dynastii. Fot. Mariusz Lamentowicz

    Analizy osadów z dna jez. Lednica mówią o początkach państwa Piastów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera