Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza na Polski Dzień Informacyjny

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie n/Odrą zaprasza we czwartek na Polski Dzień Informacyjny. To okazja do poznania oferty uczelni, szczegółów nt. polsko-niemieckich podwójnych dyplomów i możliwości finansowania studiów poprzez stypendia.

„Ofertę Dnia Informacyjnego w języku polskim uczelnia kieruje do młodego kandydata z sąsiedzkiego kraju. Viadrina jest jedyną niemiecką uczelnią oferującą dzień otwarty po polsku” - powiedziała koordynatorka ds. polskich studentów i marketingu niemieckiej uczelni Agnieszka Schmid.

Uczelnia z Frankfurtu nad Odrą specjalizuje się w dyscyplinach humanistycznych na trzech wydziałach: Prawa, Ekonomii i Kulturoznawstwa. Każdy z nich ma interdyscyplinarny charakter w zakresie nauczania oraz prowadzonych badań i opiera się na międzynarodowych standardach kształcenia.

Viadrina posiada w ofercie także polsko-niemieckie kierunki: wspólnie z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu - międzykulturową germanistykę oraz niemieckie i polskie prawo, a także studia uzupełniające na kierunku ekonomia we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Uniwersytet oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie, a także prowadzi Centrum Języków Obcych.

„W czwartek (18 kwietnia) od godziny 10 uczniowie, absolwenci polskich uczelni, rodzice oraz grono pedagogiczne mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty studiów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, podwójnych dyplomów polsko-niemieckich oraz form i zasad uzyskania dofinansowania do studiów. Oczywiście będzie też okazja do zapoznania się z naszą bazą dydaktyczną” - dodała Schmid.

Jak można dowiedzieć się na oficjalnej stronie niemieckiej uczelni, Uniwersytet Europejski Viadrina został założony w 1991 roku z myślą o stworzeniu uczelni wyższej pozwalającej zbliżyć do siebie młodych ludzi z całego świata.

Ta idea sprawia, że społeczność studencka uczelni ma międzynarodowy charakter. Obecnie na frankfurckim uniwersytecie studiuje ponad 6 tys. studentów z ponad 90 krajów. Największa część zagranicznych studentów pochodzi z Polski. Łącznie studiuje tam ok. 800 naszych rodaków.

Uniwersytet w Frankfurcie nad Odrą od ponad 20 lat ściśle współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a ich wspólną placówką naukowo-badawczą jest Collegium Polonicum w Słubicach – bliźniaczym mieście dla Frankfurtu nad Odrą.

PAP - Nauka w Polsce

mmd/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    CBOS: 88 proc. badanych jest przekonanych, że warto się kształcić

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ Ruszyła VI edycja programu mentorskiego na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera