Poszukiwani uczeni do Prezydenckiego Programu Eksperckiego | Nauka w Polsce

Poszukiwani uczeni do Prezydenckiego Programu Eksperckiego

Młodzi doktorzy i doktoranci mogą zgłaszać się do udziału w II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei. Aplikacje można przesyłać do 10 maja.

„Misją Laboratorium Idei – Prezydenckiego Programu Eksperckiego jest wsparcie eksperckie Kancelarii Prezydenta RP w pracy na rzecz modernizacji kraju i kreowania debaty publicznej” – czytamy na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

Program skierowany jest do ekspertów specjalizujących się w obszarach polityki zagranicznej i krajowej takich jak: polityka zagraniczna, wzrost gospodarczy i konkurencyjność polskiej gospodarki, system stanowienia i egzekwowania prawa, system polityki rodzinnej, nowoczesny system bezpieczeństwa, nowoczesny patriotyzm.

Laboratorium Idei ma być interdyscyplinarną platformą wymiany doświadczeń, otwartą na dialog i przełamywanie schematów w celu wypracowywania innowacyjnych rozwiązań. "Odpowiada na potrzebę refleksji nad długofalowymi procesami ekonomicznymi, politycznymi i kulturowymi, które wpływać będą na polskie społeczeństwo w wieloletniej perspektywie" - czytamy na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

Uczestnicy programu będą zaangażowani w prace merytoryczne o strategicznym znaczeniu. Laureaci otrzymają możliwość rocznej, odpłatnej współpracy z Kancelarią Prezydenta RP, od października 2013 roku.

Ekspertami Pierwszego Programu Eksperckiego byli: dr Justyna Glusman; dr Agnieszka Kampka; dr Cezary Kościelniak; dr Marek Madej; dr Piotr Podemski; dr Anna Pudło; dr Mariusz Ruszel; dr Piotr Sulikowski; dr Zofia Szweda-Lewandowska; dr Filip Tereszkiewicz.

Aplikacje należy składać do 10 maja 2013 roku. Dodatkowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej: www.prezydent.pl.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe UW

    Noblista prof. François Englert doktorem honoris causa UW

  • Fot. materiały prasowe

    Wręczono nagrody w XIX edycji konkursu dla uczniów „Fizyczne Ścieżki”

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera