
Dłonie drżą i się pocą, a głos więźnie w gardle. Co zrobić z rękami? W jaki sposób przygotować prezentację lub konferencję naukową – i ją przeżyć? W drugiej połowie stycznia w Instytucie Chemii Fizycznej PAN wyjaśni to znany popularyzator nauki - Wiktor Niedzicki.
Cykl trzech wykładów połączonych z warsztatami organizuje Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do naukowców, ale mogą skorzystać z nich wszyscy, którzy chcą lepiej wykorzystywać media w komunikacji między światem nauki a społeczeństwem.
"Każdy z nas chciałby zaprezentować się innym od jak najlepszej strony. Każdy wykładowca chciałby wygłosić atrakcyjny wykład dla studentów, każdy naukowiec – doskonale zaprezentować się w telewizji podczas rozmowy o swoim osiągnięciu. Niestety, marzenia spełniają się rzadko i znacznie częściej bierzemy udział w seansach leczenia bezsenności. Tak nie musi być" - mówi redaktor Wiktor Niedzicki.
Podczas wykładów, zawierających elementy ćwiczeń i interakcji z odbiorcami, znany popularyzator nauki omówi najważniejsze problemy, z którymi borykają się osoby przedstawiające wydarzenia naukowe.
Jak dobrze pokazać siebie i swoje osiągnięcia? Jak ominąć pułapki czyhające podczas prezentacji publicznej? Takim i podobnym problemom będzie poświęcone pierwsze spotkanie w IChF PAN. Zagadnienia związane z właściwym przygotowaniem wystąpienia zostaną omówione podczas drugich zajęć na przykładzie pozornie prostej prezentacji z użyciem komputera. Trzecie spotkanie będzie dotyczyło konferencji naukowych i prasowych, sposobów ich prowadzenia oraz metod redukowania tremy.
Wykłady połączone z warsztatami odbędą się w auli Instytutu Chemii Fizycznej przy ul. Kasprzaka 44 w Warszawie, w dniach 17, 22 i 31 stycznia między godz. 9 a 11. Wstęp jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie IChF PAN – http://www.ichf.edu.pl/
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.