
Młodzi ludzie chcący zwiększyć swoje kompetencje w dziedzinie politologii, ekonomii, etyki i komunikacji społecznej mogą wziąć udział w zajęciach Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. W Katowicach ruszyła właśnie rekrutacja do drugiej edycji tego projektu.
Inauguracja akademii nastąpi 13 października. Kurs potrwa cztery miesiące. Już teraz można zapisywać się na stronie internetowej projektu. W zajęciach można będzie uczestniczyć osobiście albo przez internet, w formule e-learningu.
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt sponsorowany przez firmy i organizacje pozarządowe z Polski i Stanów Zjednoczonych. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości.
Projekt nastawiony jest na edukację młodych ludzi rozważających zaangażowanie w życie społeczne: przyszłych polityków, dziennikarzy, kadrę zarządzającą organizacji pozarządowych. Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę w Katowicach. Program składa się z czterech modułów: polityka, ekonomia, etyka i komunikacja społeczna.
Zajęcia poprowadzą naukowcy z Uniwersytetów Śląskiego i Jagiellońskiego oraz eksperci-praktycy z organizacji pozarządowych. Zaplanowano też wykłady gości specjalnych: ekspertów, dziennikarzy, polityków, przedsiębiorców, ludzi sukcesu.
Kurs będzie zakończony egzaminem. Na najlepszych czeka m.in. płatny staż w amerykańskim wolnorynkowym Goldwater Institute w Phoenix oraz w Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Uzyskają też możliwość uczestnictwa w szkołach letnich w Pradze i w Waszyngtonie oraz w seminariach wolnościowych w Słowenii i na Ukrainie.
Organizatorzy z Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości podkreślają, że akademia jest projektem skierowanym do ludzi ambitnych i pełnych pasji. „Oferujemy poważne wykłady i warsztaty dla pracowitych i wymagających młodych osób (…). Przed naszymi absolwentami otwierają się nowe ścieżki rozwoju kariery” – ocenił szef projektu i prezes fundacji Jacek Spendel.
Większość kosztów przedsięwzięcia biorą na siebie organizatorzy.
PAP - Nauka w Polsce
mab/ mlu/ jbr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.