Uczelnie i instytucje

Politechnika Poznańska będzie miała nowy budynek

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Kamień węgielny pod budowę Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej wmurowano we wtorek w Poznaniu. Nowy budynek będzie kosztował prawie 90 milionów złotych.

„Wydział Technologii Chemicznej naszej uczelni jest jednym z najlepszych tego typu wydziałów w Polsce, ale coraz częściej odczuwa braki bazy lokalowej, co utrudnia prowadzenie pracy naukowej zwłaszcza empirycznej. Nowy budynek znacznie poprawi tę sytuację” - powiedział prorektor Politechniki prof. Karol Nadolny.

Według władz uczelni w perspektywie kilku lat nowe centrum ma stać się ośrodkiem dydaktycznym o znaczeniu europejskim.

Budynek Centrum Dydaktycznego WTC ma mieć łącznie pięć kondygnacji - jedną podziemną i cztery naziemne. Znajdą się w nim trzy sale audytoryjne do zajęć teoretycznych, 54 laboratoria, pomieszczenia konsultacyjne i do przechowywania materiałów dydaktycznych.

Centrum będzie wyposażono w przestronne hole, na których w otoczeniu zieleni studenci będą spędzać przerwy. Będzie tu mogło studiować blisko 3000 żaków. Nowocześnie wyposażone sale i laboratoria mają mieć łączną powierzchnię 12,8 tys. metrów kwadratowych.

Koszt całej inwestycji to 87 milionów złotych, z czego prawie 74 miliony będzie pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budowa zostanie zakończona w grudniu 2013 roku.

PAP - Nauka w Polsce

kpr/ abe/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera