Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Warszawski prowadzi najlepsze studia MBA w Polsce

Najlepszym programem Master of Bussiness Administration w Polsce jest Warsaw-Illions Executive MBA (WIEMBA), prowadzony przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (UW) - wynika z Rankingu MBA Perspektywy 2012, zaprezentowanego we wtorek w Warszawie.

Na drugim miejscu znalazł się program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Handlową, na trzecim - Executive MBA oferowany przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ranking objął 28 programów MBA, organizowanych przez polskie uczelnie (często we współpracy z zagranicznymi partnerami.

Ranking przygotowała Fundacja Edukacyjna \"Perspektywy\".

\"Wszyscy, którzy tu jesteśmy, reprezentujemy forpocztę kontaktów między gospodarką a biznesem\" - zauważył dyrektor zwycięskiego programu WIEMBA, dr Tomasz Ludwicki z UW. Podkreślił, że \"kadra menedżerska kształcona w ramach naszych programów zarządza dzisiaj wiodącymi przedsiębiorstwami w Polsce\", i że \"sześć spośród dwudziestu największych firm w Polsce jest zarządzanych przez absolwentów naszego MBA\". \"To świadczy o jakości nie tylko naszej edukacji, ale również tego, jak funkcjonują nasze polskie firmy\" - dodał.

Zdaniem Ludwickiego wartość programów MBA wynika z tego, że pozwalają one przekazać nie tylko teorię, ale też wiedzę stosowaną w praktyce. Podkreślał też znaczenie współpracy uczelni z firmami, które mają wpływ na programy studiów. \"Dzięki krytycznym, konstruktywnym komentarzom nasze programy mogą się rozwijać i konkurować - nie tylko na naszym rynku polskim, ale i coraz szerzej wchodzić na rynek międzynarodowy\" - zaznaczył.

Pełne wyniki rankingu znajdują się na stronie: www.perspektywy.pl

Poniżej pierwsza dziesiątka rankingu:

1. Warsaw-Illinois Executive MBA (WIEMBA) - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego;

2. Canadian Executive MBA (CEMBA) - Szkoła Główna Handlowa;

3. Executive MBA - Akademia Leona Koźmińskiego;

4. Executive MBA - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej;

5. International MBA - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej;

6. MBA Poznań-Atlanta - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu;

7. Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym - Akademia Leona Koźmińskiego;

8. International MBA - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie;

9. Executive MBA Marketing and Management - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - oraz ex aequo - MBA Management for Central and Estern Europe - Uniwersytet Europejski Viadrina.

Ranking został opracowany pod nadzorem kapituły składającej się z profesorów ekonomii i zarządzania oraz menedżerów kierujących czołowymi polskimi firmami. Programy oceniano pod kątem kryteriów przyporządkowanych do siedmiu grup, które odzwierciedlają jakość programu MBA i jego skuteczność rynkową. Oceniano m.in. preferencje pracodawców, opinie absolwentów, studentów programu, kadrę dydaktyczną, merytoryczne cechy programu, rangę i prestiż programu oraz wsparcie procesu kształcenia.

Jak powiedziała PAP przewodnicząca kapituły, prof. Maria Romanowska, absolwenci studiów MBA wychodzą bogatsi \"o kompetencje, umiejętności, relacje z innymi ludźmi i doświadczenie, również międzynarodowe\". Zdaniem pani profesor dobry kandydat na te studia to człowiek nastawiony na robienie kariery w dużych organizacjach międzynarodowych.

PAP - Nauka w Polsce

zan/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Standerski: rząd podjął decyzję o przeznaczeniu 69,6 mln zł na budowę Fabryki AI

  • 22.03.2024. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Marek Gzik. PAP/Leszek Szymański

    Gzik: atrakcyjne dla nauki będą zdrowie, odnawialne źródła energii i obronność

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera