Co to znaczy być człowiekiem? Jaka czeka nas przyszłość? Jak i dlaczego odczuwamy emocje? Od 9 kwietnia <strong>stacja BBC Knowledge wyemituje cykl nagradzanych programów pod hasłem: "Człowiek - zdumiewająca wędrówka".</strong>
"To kolejna okazja, by zająć się wielkimi ideami, spojrzeć na nasz gatunek z nowej perspektywy, +zobaczyć+ wnętrze ludzkiego ciała i poznać jego tajemnice. Mało kto wie na przykład, że przeciętny człowiek dziennie wypowiada około pięciu tysięcy słów, oraz że na świecie codziennie uprawia się seks 120 milionów razy" - zachęcają twórcy serii.
W poniedziałek 9 kwietnia cały cykl rozpocznie "Planeta ludzi", czyli ośmioczęściowy hit telewizyjny przedstawiający niezwykłe i bardzo skomplikowane relacje łączące człowieka z naturą. Każdy odcinek opowiada o innym środowisku i sposobach przetrwania w nim.
Widzowie serialu "Sekrety ludzkiego ciała" poznają działanie poszczególnych narządów w najdrobniejszych szczegółach. Zachowania ludzi zaprezentowane zostaną w zwolnionym tempie, co pozwoli zaobserwować procesy, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. "Sekrety ludzkiego ciała" będzie można oglądać w cztery kolejne wtorki począwszy od 10 kwietnia.
W trzy kolejne środy Michael Mosley, gospodarz programu "Przeniknąć umysł" zaprezentuje dziwne, genialne i nietypowe eksperymenty, dzięki którym dokonano niejednego odkrycia. Będzie można poznać szokującą historię eksperymentów Johna B. Watsona na pięciomiesięcznym dziecku. Autorzy serialu opowiadają też o podejmowanych przez CIA próbach kontroli umysłów, terapii wstrząsami elektrycznymi, lekach psychoaktywnych.
W maju na widzów BBC Knowledge czekają trzy kolejne programy: "Pochodzenie człowieka", "Planeta małpoludów" oraz "Tajniki bólu".
Pierwszy opowie o anatomicznych przemianach, które pozwoliły naszym przodkom odnosić kolejne sukcesy. W drugim - "Planeta małpoludów" - dowiemy się co różni gatunek homo sapiens od homo erectus i homo neanderthalensis. Co dało nam przewagę nad nimi i jak to się stało, że właśnie my przetrwaliśmy? Z kolei film "Tajniki bólu" to opowieść o tym jak genetyka, najnowsze metody skanowania, wirtualna rzeczywistość i hipnoza pomagają nam zrozumieć naturę bólu.
PAP - Nauka w Polsce
ekr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.