Prof. Henryk Krawczyk ponownie rektorem Politechniki Gdańskiej

<strong>Prof. Henryka Krawczyka po raz drugi wybrano rektorem Politechniki Gdańskiej na kadencję 2012 -2016. </strong>Podczas piątkowego głosowania elektorów prof. Krawczyk uzyskał 83 głosy, a jego kontrkandydat prof. Jacek Namieśnik – 44.

Jak poinformowało biuro prasowe Politechniki Gdańskiej, w głosowaniu wzięło udział 134 elektorów, głos oddało 127 a 7 wstrzymało się od głosu.

Podczas krótkiego przemówienia tuż po ogłoszeniu wyników rektor podkreślił, że kierowanie wyższą uczelnią wymaga społecznej odpowiedzialności. „Liczy się nie tylko postęp i pęd do przodu. Najważniejsi są ludzie. Marzę o tym, aby wszyscy pracujący na politechnice znaleźli tutaj miejsce, by spełniać swoje ambicje” – powiedział prof. Krawczyk.

Prof. Henryk Krawczyk urodził się w 1946 roku. Wykształcenie zdobył na Politechnice Gdańskiej i z tą uczelnią związał całą swoją karierę zawodową. Mając 30 lat obronił pracę doktorską, a w wieku 50 lat uzyskał tytuł profesora.

Jest autorem kilku wdrożeń systemów komputerowych, opracował m.in. system wspomagający badania endoskopowe, stosowany w gdańskiej Akademii Medycznej. Na swoim koncie ma kilka monografii oraz prawie trzysta publikacji. Odbył wiele staży zagranicznych. Jest członkiem-korespondentem Polskiej Akademii Nauk.

Czterokrotnie pełnił funkcję dziekana Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (WETI). Po wejściu Polski do Unii Europejskiej m.in.: pozyskał dofinansowanie na budowę nowego gmachu WETI w ramach programów strukturalnych. Kieruje Katedrą Architektury Systemów Komputerowych.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ ula/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera