Fundacja im. Lesława Pagi poprowadzi Akademię Energii

<strong>Fundacja im. Lesława Pagi organizuje w kwietniu i maju Akademię Energii </strong>- projekt edukacyjny dla studentów i absolwentów zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju rynków energii w Polsce. 

Akademia Energii ma być też platformą do dyskusji i wymiany myśli na tematy związane z energetyką dla młodych ludzi i ekspertów sektora energetyki.

"Celem Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi jest budowa trwałej instytucji edukacyjnej oraz szerokiej koalicji z udziałem instytucji rynku kapitałowego na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i stabilnego rozwoju rynków energii w Polsce" - poinformowała PAP prezes Fundacji Ewa Paga.

Projekt zostanie zainaugurowany 13 kwietnia 2012 w siedzibie GPW w Warszawie, a zajęcia będą odbywać się w weekendy do 27 maja 2012. Rekrutacja do projektu potrwa do 23 marca.

Tematyka zajęć to elektroenergetyka, gaz, paliwa płynne, węgiel, energia jądrowa, odnawialne źródła energii, a także zagadnienia z zakresu inwestowania, legislacji, regulacji oraz polityki. Zajęcia poprowadzą naukowcy i eksperci rynkowi.

Projekt adresowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych do 26. roku życia - głównie z kierunków ekonomicznych, finansowych, prawniczych, technicznych.

W projekcie wezmą udział największe spółki z sektora: Enea, Energa, Gaz-System, Towarowa Giełda Energii, Jastrzębska Spółka Węglowa, Kulczyk Investments, PGNiG, PKN Orlen, PSE-Operator, Tauron Polska Energia.

Patronem Akademii Energii jest GPW w Warszawie oraz KDPW. Patronem medialnym jest Polska Agencja Prasowa.

Informacje o projekcie na stronie www.paga.org.pl.

PAP - Nauka w Polsce

dan/ ana/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Strzelecki: coraz lepiej widać skalę problemu z wykorzystaniem AI w pisaniu publikacji

  • Fot. Adobe Stock

    EKG/ Wiceprezes PAN: Polska nie jest potęgą w IT; rodzynki nie świadczą o średniej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera