Historia i kultura

Prof. Bralczyk opowie, po czym rozpoznaje się wiarygodność mówcy

<strong>Językoznawca prof. Jerzy Bralczyk opowie o tym, co wpływa na wiarygodność w mówieniu publicznym.</strong> Swój wykład wygłosi podczas konwersatorium &quot;Kompleksowe Zarządzenie jakością&quot;. <strong>Spotkanie odbędzie się 12 stycznie 2012 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie.</strong>

"W wystąpieniach publicznych istotną rolę odgrywają zachowania kształtujące wizerunek nadawcy jako osoby kompetentnej, rzetelnej i sprawnej językowo. W szczególności wpływa na ten obraz dźwiękowa strona przekazu, czyli gospodarowanie głosem, artykulacja i prozodia" - zaznaczają stronie Rady Upowszechniania Nauki PAN organizatorzy konwersatorium. Wyjaśniają, że czynniki takie, w różnym stopniu uświadamiane, mogą pozwalać na skuteczniejszą komunikację, a z drugiej strony mogą wpłynąć na wiarygodność i kontakt z odbiorcą.

Prof. Jerzy Bralczyk wykłada w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej i w Uniwersytecie Warszawskim i pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Języka Polskiego. Jest językoznawcą, polonistą, specjalistą od języka mediów, polityki i reklamy. Wśród książek jego autorstwa można znaleźć tytuły takie jak: "Mówi się", "Porzekadła na każdy dzień" czy "Słowo o słowie". Pod jego redakcją wydano też "Słownik 100 tysięcy potrzebnych słów".

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem Ośrodka jest działanie na rzecz podnoszenia jakości edukacji, w szczególności przez wspieranie szkół i placówek w realizacji ich zadań, wspieranie zmian wprowadzanych w systemie oświaty w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Konwersatorium odbędzie się 12 stycznia 2012 w godz. 16.00-20.00 w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie (Al. Ujazdowskie 28).Wstęp wolny.

Szczegóły na stronie RUN PAN tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Wikipedia/ domena publiczna

    Benedykt Dybowski został naukowcem na zesłaniu, a potem udał się tam już dobrowolnie

  • Fot. Wikipedia/ domena publiczna

    55 lat temu zmarł Władysław Anders, legendarny dowódca II Korpusu Polskiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera