Koźmiński i SGH wśród 75 najlepszych uczelni biznesowych w Europie

<strong>Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoła Główna Handlowa znalazły się na liście 75 najlepszych europejskich uczelni biznesowych, opublikowanej przez brytyjski dziennik &quot;Financial Times&quot;. </strong>ALK zajęła w tym podsumowaniu 60. miejsce, a SGH - 67.

Poinformował o tym PAP rzecznik SGH, Marcin Poznań. Zestawienie w tym roku ponownie wygrała paryska HEC, sytuując się przed również francuskim INSEAD i oraz brytyjską London Business School.

ALK na pozycję 60. spadła z ubiegłorocznej 39. pozycji, a Szkoła Główna Handlowa w Warszawie od zeszłego roku utrzymała 67. miejsce.

Na podsumowanie roku rankingów "Financial Times" składają się cztery rankingi, które redakcja "FT" przeprowadziła w 2011 roku - MBA, EMBA, Masters in Management i Executive Education. W rankingu "FT" zostały ujęte zarówno uczelnie, które wzięły udział we wszystkich czterech tegorocznych rankingach "FT", jak i te, które uczestniczyły w dwóch lub trzech, a także i takie - jak SGH czy ALK - które zgłosiły się tylko do jednego z nich - Masters 2011. W zestawieniu tylko tej jednej konkurencji, ALK zajęła 37. miejsce, a SGH - 45.

Z rankingu wynika, że deklarowany roczny dochód uzyskiwany trzy lata po zakończeniu studiów wynosi u absolwentów SGH nieco ponad 51 tys. dolarów, a u absolwentów ALK - prawie 47 tys. dol. To znacznie mniej niż zarabiają absolwenci po HEC, (73 tys. dol.), ale np. więcej niż w przypadku absolwentów uczelni z Portugalii, które w zestawieniu "FT" zajmują wyższe miejsca niż polskie szkoły.

"Cieszymy się z obecności w tak zaszczytnym gronie, zwłaszcza, że uwzględnione są w nim tylko dwie uczelnie polskie - obie z Warszawy. Spośród uczelni z naszego regionu sklasyfikowano jeszcze tylko Uniwersytet Ekonomiczny (VSE) w Pradze - miejsce 70." - skomentował rzecznik SGH.

Tabela rankingowa dostępna jest pod adresem http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/european-business-school-rankings-2011

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kulesza: rośnie przyzwolenie na przemoc, jesteśmy dla siebie coraz gorsi

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka ds. rynku pracy: gotowość do zmian cenniejsza niż wyuczony zawód

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera