Akredytacja AACSB dla Akademii Leona Koźmińskiego

<strong>Edukacja menedżerska w Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) prowadzona jest na najwyższym światowym poziomie - uznało stowarzyszenie szkół biznesu AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) przyznając polskiej uczelni niepublicznej prestiżową akredytację.</strong> Do elitarnego grona szkół wyższych posiadających to wyróżnienie należą m.in. Harvard, Yale i INSEAD.

"Jesteśmy pierwszą uczelnią z Polski - i z tej części Europy, która spełniła surowe wymagania kształcenia zgodne ze standardami AASCB" - powiedziała rzeczniczka prasowa ALK Ewa Barlik. Założona w 1916 r. organizacja AACSB akredytuje szkoły biznesu w obszarze zarządzania i biznesu oraz rachunkowości na poziomie licencjackim, magisterskim i doktorskim. Kryteria oceny są wyśrubowane, obecnie akredytację tę posiadają 633 instytucje edukacyjne, co stanowi poniżej 5 proc. wszystkich szkół biznesu. Wyróżniona 482 szkół wyższych w USA, 19 w Kanadzie, 59 w Europie, 14 w Ameryce Południowej, 33 w Azji, 10 na Bliskim Wschodzie i 16 w Australii.

Akredytacja potwierdza wysoką jakość kadry naukowej, skuteczne zarządzanie zasobami uczelni, poprawne relacje pomiędzy wykładowcami a studentami oraz planowy rozwój instytucji w zgodzie z jej misją naukową i dydaktyczną.

Jak informuje rzeczniczka ALK, uczelnia była wizytowana przez komisję ewaluacyjną składającą się z rektorów szkół akredytowanych przez AACSB i przedstawicieli biznesu. Zadaniem komisji było sprawdzenie, czy ALK realizuje wszystkie wymagane procedury.

"Gorąco gratulujemy Akademii Leona Koźmińskiego i jej rektorowi, prof. Andrzejowi K. Koźmińskiemu i witamy w rodzinie uczelni posiadających międzynarodową akredytację AACSB" - powiedział John J. Fernandes, prezydent i dyrektor zarządzający AACSB International, przekazując władzom ALK informację o pozytywnym zakończeniu długotrwałej procedury akredytacyjnej.

ALK wraz z uzyskaniem akredytacji AACSB stała się jedną z 53 uczelni na świecie, które posiadają najważniejsze trzy akredytacje: AACSB, AMBA i EQUIS. Uczelnie biznesowe z grupy tzw. triple accreditation przyciągają studentów z całego świata i są z reguły nastawione na eksport usług edukacyjnych.

Zgodnie z zapewnieniem rzeczniczki, ALK również ma takie ambicje. Obecnie 33 proc. słuchaczy akademii stanowią cudzoziemcy, a docelowo ma ich być 50 proc. Uczelnia oferuje pełne studia - od licencjackich, przez magisterskie na doktoranckich kończąc - w języku wykładowym angielskim na kierunkach zarządzanie oraz finanse i rachunkowość. Program tych studiów stanowi zwierciadlane odbicie zajęć i wykładów prowadzonych w ALK na takich samych kierunkach po polsku. Administracja uczelni, nawigacja po budynku i dokumentacja są również dwujęzyczne.

"Cieszy nas zwłaszcza to, że uczelnia przyciąga słuchaczy z różnych państw z całego świata. Studiują u nas osoby zza wschodniej granicy, ale też z Ameryki Południowej, Emiratów Arabskich, z Azji, Kanady, Europy Zachodniej. Łącznie mamy przedstawicieli 42 narodowości. Po uzyskaniu akredytacji AACSB liczba zagranicznych studentów ALK powinna się powiększyć. W procesie rekrutacji zwracamy uwagę, by jakaś grupa narodowościowa nie zdominowała żadnego z programów, bo wówczas studenci nie wynieśliby ze szkoły cennego doświadczania wielokulturowości" - mówi prof. Andrzej K. Koźmiński, rektor uczelni.

Gratulacje dla ALK i dla jej rektora w związku z uzyskaniem akredytacji AACSB przesłał prof. Edward Prescott z Arizona State University, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2004 roku, członek Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu ALK.

Najbliższe dni otwarte w Akademii Leona Koźmińskiego 11 września 2011 r. (niedziela), godz. 12. Więcej informacji o uczelni można znaleźć na jej stronie internetowej www.kozminski.edu.pl .

PAP - Nauka w Polsce

kol/ tot/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Psycholog: reagowania na niebezpieczne sytuacje trzeba uczyć już w szkole

  • Fot. Adobe Stock

    Na przekór tzw. krzywej Wielkiego Gatsby’ego: nastolatki wierzą, że mogą więcej - w krajach, gdzie mogą mniej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera