MNiSW czeka na zgłoszenia do kolejnej edycji programu "Iuventus Plus"

Młodzi naukowcy, którzy kontynuują badania opublikowane w wiodących czasopismach naukowych na świecie, mogą się ubiegać o dofinansowanie w ramach programu <strong>&quot;Iuventus Plus&quot;. Jego drugą edycję ogłosiło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wnioski można przesyłać do 15 września.</strong>

Jak informuje MNiSW, w konkursie mogą wziąć udział naukowcy, którzy do dnia złożenia wniosku nie ukończyli 35. roku życia. Projekt zgłoszony do dofinansowania, powinien być kontynuacją badań naukowych, których wyniki opublikowano lub przyjęto do publikacji w wiodących światowych czasopismach, ujętych w aktualnym wykazie Journal Citations Report (JRC) lub Reference Index for the Humanities (ERIH).

JRC (Journal Citation Reports) to interdyscyplinarna baza przygotowana przez filadelfijski Institiute for Scientific Information. Jest obiektywnym narzędziem oceny wiodących światowych czasopism, za pomocą informacji statystycznej o liczbie cytowań.

Z kolei ERIH (European Reference Index for the Humanities) to listy indeksujące czasopisma naukowe z 15 dyscyplin humanistycznych. Tworzone i monitorowane przez europejskich naukowców w ramach Europejskiej Fundacji Naukowej, mają informować bieżących osiągnięciach naukowych w Europie.

Oceniając nadesłane wnioski komisja konkursowa weźmie pod uwagę: wartość naukową projektu, sumaryczny impact factor czasopism naukowych lub kategorię czasopisma na liście ERIH i zasadność planowanych kosztów projektu.

Wnioski należy przesłać w dwóch egzemplarzach na adres: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 00-529 Warszawa, ul. Wspólna 1/3, z dopiskiem na kopercie: "Konkurs - Iuventus Plus 2011".

Do wniosku należy dołączyć kopie artykułów opublikowanych w latach 2010-2011 w czasopismach naukowych znajdujących się na liście JCR lub ERIH albo dokumentów potwierdzających przyjęcie artykułów do druku, w których kierownik projektu występuje jako główny autor.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera