Pięciu studentów nagrodzonych w konkursie "zbadaj.to"

Pięciu studentów zwyciężyło w drugiej edycji konkursu <strong>&quot;zbadaj.to&quot;.</strong> Najwyżej ocenieni finaliści konkursu otrzymali nagrody w postaci stażów w agencjach badawczych oraz zaproszeń na Kongres Badaczy Rynku i Opinii.

Wśród laureatów znalazło się czterech studentów Uniwersytetu Warszawskiego: Natalia Puciato; Katarzyna Murawska; Małgorzata Michałowicz i Katarzyna Święciak. Jedynym laureatem spoza UW okazał się Maciej Beręsewicz, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

W drugiej edycji konkursu wzięło udział 320 studentów z całej Polski. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 20 osób, które uczestniczyły w trzydniowych warsztatach badawczych, które odbyły się na Mazurach.

Jak wyjaśnił PAP Tomasz Sławiński z zespołu organizującego konkurs, podczas finałowych zmagań wszyscy studenci pracowali na materiałach dotyczących bezpieczeństwa na drogach. Otrzymali tabele i różnego rodzaju dane, by na ich podstawie przedstawić rekomendację badawczą dotyczącą sposobu rozwiązywania konkretnych problemów.

Finaliści konkursu - uczestnicy warsztatów badawczych - przez trzy dni poznawali tajniki pracy badaczy. W rolę nauczycieli wcielili się doświadczeni managerowie, którzy dzielili się nie tylko swoimi konsumenckimi odkryciami i wiedzą o metodach badawczych, ale także podpowiadali jak kształtować karierę w badaniach.

"Konkurs +zbadaj.to+ pomaga nam znaleźć przyszłych badaczy, którzy będą potrafili sprostać oczekiwaniom, jakie stawia się w profesjonalnych agencjach badawczych" - mówi Mateusz Galica, szef projektu zbadaj.to i członek zarządu PTBRiO.

Konkurs jest inicjatywą Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku oraz Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Przedsięwzięcie ma promować badania opinii i rynku jako interesującej ścieżki kariery zawodowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 17.06.2025. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek na gali XV edycji programu LIDER, 17 bm. w siedzibie Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie jest organizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. (mr) PAP/Radek Pietruszka

    Liderzy nauki wyróżnieni przez NCBR

  • Warszawa, 27.05.2022. Profesor Henryk Skarżyński. PAP/Rafał Guz

    Kraków/ Nagroda im. Jerzmanowskich dla lekarza prof. Henryka Skarżynskiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera