Historia i kultura

Nowy portal internetowy poświęcony archeologii

<strong>Archeolog.pl to pierwszy polskojęzyczny edukacyjny serwis poświęcony tematyce archeologii Polski i świata. </strong>Celem portalu jest prezentacja oraz popularyzacja wszelkich dziedzin archeologii, promocja polskich naukowców i polskich badań, ułatwianie dostępu do źródeł i informacji, które wcześniej dostępne były jedynie w prasie branżowej.

Portal www.archeolog.pl stworzyli: Bernard Borowy - od dziewięciu lat związany z działaniami biznesowymi w internecie, Łukasz Sobierajski - pasjonat historii i archeologii, którą studiował na Uniwersytecie Warszawskim i studentka czwartego roku Instytutu Archeologii UW ze specjalizacją z Ameryki Środkowej - Katarzyna Schubert.

Z portalem współpracuje wielu absolwentów i doktorantów archeologii, którzy przygotowują materiały udostępniane na stronie.

Jak zapewniają założyciele strony, przykładają szczególną wagę do jej wysokiego poziomu merytorycznego.

"Archeologia jest jedną z niewielu dziedzin nauki, która wzbudza emocje zarówno wśród pasjonatów, jak i adeptów tej sztuki, dlatego nasz serwis jest miejscem spotkań osób zainteresowanych archeologią, a zarazem pożytecznym, rzetelnym i profesjonalnym źródłem informacji dla studentów i archeologów" - deklarują.

Dostęp do naukowych i popularnonaukowych artykułów publikowanych na stronie jest darmowy. Treści podzielono według kilku działów, które można sortować według klucza geograficznego. Redaktorzy proponują wywiady z wybitnymi postaciami polskiej i światowej archeologii, informacje o wszelkich wydarzeniach, wykładach, wystawach i konferencjach naukowych związanych z archeologią. Poruszają również zagadnienia związane z konserwatorstwem i najnowszymi technologiami stosowanymi w tej nauce.

W przyszłości ambicją redaktorów jest stworzenie grupy portali będących platformą archeologii w polskim internecie.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Pomiary georadarowe na zewnątrz gotyckiego kościoła pw. św. Jakuba (fot. Renata Faron -  Bartles).

    Dolnośląskie/ W kościele św. Jakuba Apostoła w Prusicach odkryto nieznane krypty grobowe

  • Jezioro Lednica, wraz z wyspą, zawiera pozostałości rezydencji pierwszej polskiej dynastii. Fot. Mariusz Lamentowicz

    Analizy osadów z dna jez. Lednica mówią o początkach państwa Piastów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera