<p> Dwa lygryski, młode tygrysicy i lwa, odrzucone przez matkę, wychowuje w chińskim zoo w prowincji Szantung suka. Do takich krzyżówek dochodzi rzadko, a lygrysy są największymi kotami na świecie, większymi od rodziców.</p>
W zoo Xixiakou w Wejhaj we wschodnich Chinach w zeszłym tygodniu syberyjska tygrysica urodziła cztery małe, ale wkrótce je odrzuciła. Dwa były chore i zdechły.
Do opieki nad maleńkimi, prawie białymi lygryskiem i lygryską zatrudniono sukę, która dobrze sprawuje się w tej roli - powiedział rzecznik zoo.
Na świecie żyje około 20 lygrysów. Mieszaniec urodzony przez lwicę nazywany jest tyglewem. Do krzyżówek dochodzi w niewoli, w naturze zasięg występowania obu gatunków obecnie nie pokrywa się, choć w XIX wieku były doniesienia o lygrysach w Indiach. KLM
PAP - Nauka w Polsce
kar/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.