Uczelnie i instytucje

I Juwenalia Podkarpackie

<p> <strong>Koncerty gwiazd muzycznych, teatr ognia, pokazy tańca, korowody przebierańców, występy kabaretów, pokaz filmów amatorskich znajdą się w programie I Juwenaliów Podkarpackich.</strong> Odbywać się one będą od najbliższej środy w siedmiu miastach regionu jednocześnie. </p>

Imprezę wspólnie zorganizowały uczelnie z: Rzeszowa, Tarnobrzegu, Jarosławia, Stalowej Woli, Sanoka, Przemyśla i Krosna. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi 11 maja w Rzeszowie, a finał - w Sanoku 14 maja.

Jak poinformował PAP rzecznik juwenaliów Przemysław Pawlak z Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, która jest jednym z koordynatorów imprezy, po raz pierwszy środowiska akademickie z siedmiu miast regionu zdecydowały się wspólnie zorganizować studenckie juwenalia.

„Chodzi o zintegrowanie środowisk akademickich z tych miast. Pokazanie, że studenci potrafią wspólnie się bawić, wspólnie działać, ponad wszelkimi podziałami” – zauważył Pawlak.

Wśród gwiazd muzycznych, które wystąpią podczas podkarpackiej imprezy znajdzie się m.in. Lady Pank, T. Love. Paweł Kukiz i Piersi, Ewa Farna, KSU.

W ramach I Juwenaliów Podkarpackich odbędą się także XVIII Rzeszowskie Juwenalia. Jak wyjaśnił Pawlak, impreza ta ma już swoją tradycję, i choć została niejako wchłonięta przez podkarpackie juwenalia, to w Rzeszowie ta część całej imprezy odbywać się będzie pod nazwą Rzeszowskie Juwenalia.

Na oficjalnej stronie podkarpackich juwenaliów, która ruszy w piątek po południu, znajdzie się dokładny program imprezy z każdego miasta, informacje o imprezach towarzyszących i gwiazdach, które wystąpią na koncertach.

Natomiast studenci swoje opinie o juwenaliach będą mogli wpisywać na jednym z portali społecznościowych.

Honorowym patronem I Juwenaliów Podkarpackich jest:

Teresa Kubas – Hul, przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Sejmik Województwa Podkarpackiego. API

PAP - Nauka w Polsce

abe/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera