Dr Piotr Garstecki laureatem Medalu Młodego Uczonego PW

<strong>Dr hab. inż. Piotr Garstecki </strong>- autor kilkunastu zgłoszeń patentowych, kierownik Grupy Badawczej Mikroprzepływów i Płynów Złożonych w Instytucie Chemii Fizycznej PAN <strong>został laureatem Medalu Młodego Uczonego</strong>, ustanowionego w 2007 roku uchwałą Senatu Politechniki Warszawskiej.

Dr Garstecki w roku 1998 ukończył studia licencjackie z matematyki i studia magisterskie z fizyki teoretycznej w Szkole Nauk Ścisłych PAN (obecnie wydział Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego). W 2002 roku obronił pracę doktorską z chemii w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Po doktoracie odbył trzyletni staż badawczy na Wydziale Chemii i Biologii Chemicznej Uniwersytetu Harvarda.

Laureat jest współautorem ponad 60-ciu publikacji naukowych i kilkunastu zgłoszeń patentowych. Większość prowadzonych przez niego badań dotyczy zjawisk przepływów w mikroskali, w tym m.in. technik modyfikacji chemii powierzchni, technik automatyzacji kontroli przepływów oraz syntezy materiałów.

Medal Młodego Uczonego przyznawany jest za wybitne i uznane osiągnięcia w dziedzinie nauki i innowacji technicznej oraz inne wybitne osiągnięcia twórcze osobom, które nie przekroczyły 35. roku życia. Dotychczas otrzymali go - dr Maciej Wojtkowski, z Instytutu Fizyki UMK w Toruniu, dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka, z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej oraz dr inż. Katarzyna Pawlak z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Uroczystość wręczenia medalu odbyła się w poniedziałek na Politechnice Warszawskiej, w ramach promocji doktorskich i habilitacyjnych, połączonych z nadaniem 63. doktoratu honoris causa wybitnemu fizykowi prof. Andrzejowi Kajetanowi Wróblewskiemu.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

lt/ krf/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • EPA/CJ GUNTHER 7.10.2024

    Noblista Victor Ambros: nauka jest wysiłkiem kolektywnym

  • 07.12.2024 EPA/PONTUS LUNDAHL

    Noblista, który odkrył mikroRNA doktorem honoris causa Politechniki Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera