Zarządzanie środowiskiem - nowy makrokierunek studiów na UW

<strong>Zarządzanie środowiskiem - tak będzie się nazywał nowy makrokierunek studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim</strong>. Powołały go do życia wspólnie wydziały chemii, biologii i zarządzania UW. Studia ruszą w październiku. Zapisy rozpoczną się pierwszego czerwca. Na chętnych czekają 24 miejsca na studiach stacjonarnych i 60 miejsc na studiach zaocznych.

Studia - jak poinformowano na stronie internetowej głównego koordynatora, czyli Wydziału Biologii UW (biol.uw.edu.pl) - mają dostarczyć wiedzy na temat podstawowych problemów biologicznych i chemicznych warunkujących aktualny stan środowiska oraz umiejętności podejmowania decyzji, wspartych technikami modelowania i symulacji procesów biznesowych, posługiwania się zaawansowanymi technikami komputerowymi w procesach zarządzania rozwojem zrównoważonym i zdolnościami oceny wpływu przedsięwzięć ekonomicznych na środowisko.

Kandydaci muszą posiadać dyplom licencjacki lub magisterski z dowolnego kierunku studiów. Absolwenci makrokierunku uzyskają magisterium po zakończeniu dwuletnich, czterosemestralnych studiów drugiego stopnia (czwarty semestr przeznaczony jest na pisanie pracy magisterskiej).

Po uzyskaniu dyplomu mogą się ubiegać m.in. o pracę specjalisty i konsultanta ochrony środowiska w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i w instytucjach, a także inwestora i organizatora w dziedzinie ochrony środowiska, technologa produkcji bardziej przyjaznej środowisku, konserwatora ochrony przyrody i jej zasobów, diagnostyka przygotowującego ocenę stanu środowiska i jego zagrożeń, pracownika naukowego w instytutach naukowo-badawczych lub jednostkach badawczo-rozwojowych.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

krf/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Słowik. Fot. Adobe Stock

    Ekspert: słowiki przez rok uczą się śpiewu

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ Naukowcy skontrolują obszary chronionego krajobrazu i napiszą nowe plany

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera