Bezpłatny kurs do matury z WOS u polityków i ludzi mediów

<strong> Uczniowie klas maturalnych mogą zapisywać się na bezpłatny kurs, przygotowujący do matury z Wiedzy o Społeczeństwie. </strong>Zajęcia, prowadzone m.in. przez znanych polityków i ludzi mediów, rozpoczynają się 5 marca.

Kursy w ramach Akademii Europejskiej odbywają się w Warszawie w marcu i w kwietniu, zawsze w sobotę. Każde z sześciu spotkań będzie trwało trzy godziny. Zajęcia prowadzą specjaliści, w tym politycy i ludzie mediów. Na liście wykładowców poprzednich edycji byli: Leszek Balcerowicz, Andrzej Olechowski, Aleksander Kwaśniewski, Włodzimierz Cimoszewicz, Tomasz Lis, Monika Olejnik, Jacek Żakowski i Jurek Owsiak.

Tematami zajęć są: polityka, działalność instytucji międzynarodowych, społeczeństwo polskie, stosunki międzynarodowe, demokracja, miejsce Polski w Europie i na świecie oraz ustrój Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy uczestnik, biorący udział w zajęciach, otrzyma m.in. zestaw pytań maturalnych z przedmiotu "Wiedza o Społeczeństwie", opracowany pod kątem wymogów egzaminu maturalnego. Po zakończeniu kursu maturzysta uzyska certyfikat ukończenia Akademii.

"Pierwsze spotkanie w ramach Akademii odbyło się w 2007 roku i od samego początku cieszyło się dużym zainteresowaniem maturzystów. W pierwszej edycji wzięło udział ponad 800 uczestników, natomiast w kolejnych dwóch liczba ta wzrosła do 1200 osób" - poinformował PAP w środę przedstawiciel Uczelni Łazarskiego w Warszawie, na której od ubiegłego roku odbywają się zajęcia w ramach Akademii.

Pierwsze zajęcia V edycji Akademii odbędą się 5 marca. Aby zostać uczestnikiem kursu, wystarczy być tegorocznym maturzystą i zgłosić swój udział w formularzu rejestracji, który można znaleźć na stronie: www.akademiaeuropejska.eu. (PAP)

ula/ krf/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kulesza: rośnie przyzwolenie na przemoc, jesteśmy dla siebie coraz gorsi

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka ds. rynku pracy: gotowość do zmian cenniejsza niż wyuczony zawód

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera